Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu – Mustafa Tuna Kimdir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi sona erdi. Melih Gökçek’in yerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim oldu? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi için 136 Meclis üyesi oy kullandı.

35723
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi sona erdi. Melih Gökçek’in yerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim oldu? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi için 136 Meclis üyesi oy kullandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi için tek aday gösterildi.

Yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Partinin adayı Mustafa Tuna oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Tuna gösterilmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna oldu. Tuna, seçimin ilk turunda, 136 üyenin 104’ünü alarak, Ankara’nın yeni büyükşehir belediye başkanı seçildi. Toplam 136 oyun kullanıldığı seçim sonucunda, 104 kabul, 29 boş ve 3 geçersiz oy çıktı.

Mustafa Tuna Kimdir?

Mustafa Tuna, 1957 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. Tuna, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı alan Tuna, 2002 Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde ise Sincan Belediye Başkanı oldu.    

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!