1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Ankara İl Sağlık Müdürü Değişti Yeni Ankara İl Sağlık Müdürü Kim
Ankara İl Sağlık Müdürü Değişti Yeni Ankara İl Sağlık Müdürü Kim

Ankara İl Sağlık Müdürü Değişti Yeni Ankara İl Sağlık Müdürü Kim

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan ÜNAL'ın yerine Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı. Prof. Dr. Mehmet Gülüm kimdir haberimizin ayrıntısında...

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nda Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Özkan ÜNAL’ın yerine Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı.

2015 - 2017 yıllarında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim ve Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde öğretim üyesi olarak çalışan Prof. Dr. Özkan ÜNAL, 21 Aralık 2017 tarihinden bu yana Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı. Peki yeni Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Gülüm kimdir?

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm 1969 yılında Urfa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Urfa'da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 1994 yılında başarı ile mezun olmuştur. 2004 yılında Üroloji uzmanlığını Harran Üniversitesinde tamamladı. Prof. Dr. Gülüm, Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında "Doçent" ünvanını aldıktan sonra 2018 yılında "Profesör" unvanına yükseldi.

2014-2015 yılları arasında Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik yaptı. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yıllarında Ankara Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 28 Şubat 2018 tarihi itibariyle SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.

Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneği üyesidir.  Prof. Dr. Gülüm’ün 5 Uluslararası/Ulusal kitapta bölüm yazarlığı, 30'u uluslararası, 37'si Ulusal dergilerde yayımlanmış makalesi ile 15'i uluslararası ve 50'si Ulusal Kongre ve Sempozyumlarda sunulmuş bildirisi bulunmaktadır. "Hidroselde testis dokusunun difüzyon ağırlıklı manyetik rezonans değerleri" adlı çalışması ile 2011 yılında Alpay Kelami Birincilik Ödülüne layık görülmüştür.

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm evli ve 5 çocuk babasıdır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler