1. HABERLER

  2. SAĞLIK HABERLERİ

  3. Ankara Şehir Hastanesinde 4 bin Personel Görev Yapacak!
Ankara Şehir Hastanesinde 4 bin Personel Görev Yapacak!

Ankara Şehir Hastanesinde 4 bin Personel Görev Yapacak!

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde 8 Başhekim, 4 bin kamu personeli görev yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; toplam 131 ameliyathane, 2 tane de hibrit ameliyathane olduğunu aktardı.

A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 14 Mart Tıp Bayramı'nda resmi açılışı gerçekleştirilecek olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Basına yönelik açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Ankara Bilkent Şehir Hastanesi‘nin Türkiye'nin sağlık üssü olacağını, Avrupa'nın en büyük ve dünyanın 3. büyük hastanesi olduğunu belirtti.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesinin 8 hastane kompleksinden oluştuğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; toplam 131 ameliyathane, 2 tane de hibrit ameliyathane olduğunu aktardı.

AKADEMİSYENLER İLE KİŞİSEL SÖZLEŞME

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Birlikte kullanım protokolü imzaladığımız üniversiteler ve üniversitelerin öğretim üyeleriyle ilgili kurumun sorumlusu olan başhekim tarafından kişisel sözleşme yapılma dönemine de girildiğini belirtti.

TOPLAM 8 BAŞHEKİMİ OLACAK

Bakan Koca; Kompleks olan hastanelerde koordinatör başhekimlik ve 10 a kadar başhekim yardımcısı, idari ve mali direktörlük, her hastanenin bir başhekimi yine altında idari ve mali müdürlüklerin olduğu, bir yönetim şekliyle yönetildiğini belirtti. Bakan Koca Bilkent Şehir Hastanesi’nin de, koordinatör ile birlikte 8 başhekiminin bulunacağını dile getirdi.

ANKARA ŞEHİR HASTANESİ PERSONEL SAYISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 4 bin (4000 kamu personeli) personel bulunduğunu bu sayının 2 bininin ( 2000 sağlık personeli) ise sağlık personeli, 920’sinin ise hekimlerden den oluştuğunu aktardı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler