1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Ankara Üniversitesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği
Ankara Üniversitesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

Ankara Üniversitesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

Ankara Üniversitesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

A+A-

21 Nisan 2014  PAZARTESİ   Resmî Gazete    Sayı : 28979

YÖNETMELİK

Ankara Üniversitesinden:

ANKARA ÜNİVERSİTESİ OTİSTİK ÇOCUKLAR TANI, TEDAVİ ARAŞTIRMA

VE UYGULAMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 ‒ 13/3/1989 tarihli ve 20107 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Ankara Üniversitesi Otistik Çocuklar Tanı, Tedavi Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği”nin adı “Ankara Üniversitesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 ‒ Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Merkez Kurulu

Madde 5 ‒ Merkez Kurulu aşağıdaki üyelerden oluşur:

a) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında çalışan tüm öğretim üyeleri.b) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalının akademik kurul kararı ile bu Anabilim Dalında çalışan tıpta uzmanlık öğrencisi bir üye ve 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre çalışan psikolog, sosyal hizmet uzmanları arasından seçilecek bir üye.

c) Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesinin konu ile ilgili Anabilim Dalı öğretim üyeleri arasından Merkez Müdürünün önereceği ve Rektör tarafından seçilecek bir üye.

d) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri arasından Merkez Müdürünün önereceği ve Rektör tarafından seçilecek bir üye.

e) Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyeleri arasından Merkez Müdürünün önereceği ve Rektör tarafından seçilecek bir üye.”

MADDE 3 ‒ Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 ‒ Bu Yönetmelik hükümlerini Ankara Üniversitesi Rektörü yürütür.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.