Ankara Valiliği 1000 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı

Ankara Valiliği 1000 bekçi alımı ilanı yayımlandı. İçişleri Bakanlığının çarşı ve mahalle bekçisi alımı kapsamında Ankara iline 1000 bekçi alımı yapılacağı ilan edildi.

35701
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Valiliği 1000 bekçi alımı ilanı yayımlandı. İçişleri Bakanlığının çarşı ve mahalle bekçisi alımı kapsamında Ankara iline 1000 bekçi alımı yapılacağı ilan edildi. Ankara’nın Çankaya ilçesine 225, Keçiören ilçesine 170, Mamak ilçesine ise 150 bekçi alımı gerçekleştirilecek.

Adaylar başvurularını 22 Kasım 2017 ile 6 Aralık tarihleri arasında alım yapılacak ilçe emniyet müdürlüklerine istenen belgelerle birlikte yapabilecekler. Başvuruların adaylar tarafından şahsen yapılması gerekiyor. Sözlü sınav 11 Aralık 2017-15 Aralık 2017 tarihleri arasında, yazılı sınav ise 23 Aralık 2017 tarihinde yapılacak.

İçişleri Bakanlığının 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında istihdam edilmek üzere yapılacak bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Başvuru yapabilmek için alım yapılacak il sınırları içerisinde 1 yıldır ikamet ediyor olmak şartı bulunuyor.

Türk vatandaşı ve erkek olmak gerekiyor, askerliğini yapmış ve 30 yaşından büyük olmayan, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca, en az 167 cm boyunda olmak, adli sicil kaydı bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak gerekiyor. Detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    30 yaş sınırı niye .İşsizlik için bide yaş mı kaldı 38 olduk hale işsiziz.Yaş sınırı kaldırılmalı …

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!