Ankara Valiliği OHAL Komisyonu Başvuru Duyurusu

Ankara Valiliği tarafından OHAL Komisyonuna yapılacak başvurular konusunda duyuru yayımlandı. Başvurular için son tarih 14 Eylül 2017 günü mesai saati bitimi olarak açıklandı. Başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

32715
Daha Fazla Göster

Ankara Valiliği tarafından OHAL Komisyonuna yapılacak başvurular konusunda duyuru yayımlandı.  Valilikten yapılan açıklamada OHAL itiraz başvurularının http://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan ve elektronik ortamda hazırlanan başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılacağı belirtildi. Başvurular için son tarih 14 Eylül 2017 günü mesai saati bitimi olarak açıklandı.

685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulmuştu. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun çalışmasına ilişkin usul ve esaslar ise 12 Temmuz 2017 tarihli mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandı.

OHAL Komisyonlarına doğrudan başvuru alınmayacak, mağdur olduğunu düşünenler başvurularını valilikler ya da ilgili kurumlar aracılığı ile yapabilecekler. Başvurular şahsen veya kanunen yetkili kişiler tarafından yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyenler elektronik başvuru sistemine giriş yaptıktan sonra, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını ve diğer gerekli bilgileri forma yazacaklar.

Ayrıca formun başvuru dilekçesi bölümüne, on (10) sayfayı geçmemek üzere talep konusu hakkındaki beyanlar yazılabilecek. Bu şekilde doldurulan başvuru formunun çıktısı alınıp imzalandıktan sonra, bu form ve ekinde ibraz edilecek belgeler Valiliklere veya bakanlıkların merkez teşkilatına teslim edilecek olup ilgili görevli tarafından yapılacak onay işleminden sonra başvuru işlemi tamamlanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Valiliği OHAL Komisyonu Başvuru Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!