1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara Valiliğinden Mamak İlçesi İle İlgili Şarbon Açıklaması
Ankara Valiliğinden Mamak İlçesi İle İlgili Şarbon Açıklaması

Ankara Valiliğinden Mamak İlçesi İle İlgili Şarbon Açıklaması

Ankara Valiliği Mamak İlçesinde Şarbon vakalarının görüldüğü iddialarına dair basın açıklaması yapıldı.

A+A-

Mamak ilçesinde şarbon vakalarının görüldüğü iddialarına ilişkin basın açıklamasının tam metni şu şekildedir: Bazı basın ve yayın organlarında, Mamak İlçesinde birtakım kişilerden şarbon şüphesiyle kan örneği alınarak inceleme için Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderildiğine dair iddialar yer almaktadır.

İddia konuları ile ilgili olarak yapılan incelemede aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir:

12 Eylül 2018 tarihi itibariyle, Mamak İlçesinde, şarbon şüphesiyle ilgili olarak yapılmış bir ihbar ve şarbon tetkiki amacıyla vatandaşlardan kan örneği alınmamıştır. 

Aynı iddialarla ilgili olarak 10 Eylül 2018 tarihli Valilik açıklamasında, Mamak İlçesinde herhangi bir şarbon vakasına ve sağlık kurumlarına şarbon şüphesiyle yapılmış bir başvurunun olmadığı açıklanmıştı.

Halkımızın bu tür asılsız ve maksatlı iddialara itibar etmemesi ve yetkili makamlar tarafından yapılan açıklamaları dikkate almasının faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler