Antalya’da 3,5 Şiddetinde Deprem Oldu – Son Depremler

Korkutan deprem haberi az önce Antalya'dan geldi. Gelen son dakika haberine göre Antalya'nın Akseki ilçesinde 3,5 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte meydana gelen son depremlere ilişkin merak edilen ayrıntılar...

Antalya'da 3,5 Şiddetinde Deprem Oldu - Son Depremler
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aktif fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde art arda korkutan depremler meydana gelmeye devam ediyor. Korkutan deprem haberi bu kez Antalya‘dan geldi. Antalya’nın Akseki ilçesi şiddetli bir depremle sarsıldı. Peki Antalya’da meydana gelen depremlerde can ya da mal kaybı yaşandı mı? Korkutan depremin ardından artçı depremler meydana geldi mi?

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinden yapılan açıklamaya göre Antalya’nın Akseki ilçesinde saat 14.59’de 3,5 şiddetinde korkutan bir deprem meydana geldi. Şiddetli deprem bölge halkında büyük panik yarattı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi korkutan depremin yerin 73.51 kilometre kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü de Antalya’nın Akseki ilçesinde meydana gelen depremin şiddetini 3,3 olarak açıkladı. Antalya’da meydana gelen şiddetli depremin ardından yetkililerden alınan ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Depremin merkez üssü Akseki ilçesi olarak belirlendi. Antalya’da meydana gelen 3.5 büyüklüğündeki depremin ardından Akdeniz ve çevresinde hafif şiddette çok sayıda artçı deprem meydana geldi. Mymemur olarak son dakika depremlerine ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!