AÖF 2015-2016 Öğretim Yılı Yatay Geçiş Kontenjanları

2015-2016 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanı İle Yatay Geçiş Kontenjanları ve Başvuru Koşulları Açıklandı

12773
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi 2015-2016 öğretim yılı bahar yarıyılı merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş için başvuruları yarın başlıyor. 11 Ocak 29 Ocak2016 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Gerekli koşullar ve EK 1 Madde Açıklaması için haber detaydan yararlanabilirsiniz. Kontenjan bilgisine aşağıdaki bağlantılarda ulaşabilirsiniz.          

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğinde bulunan;

“EK MADDE 1 – (Ek:RG-21/9/2013-28772) (Değişik:RG-2/5/2014-28988)(1) Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, öğrenci, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için başvuru yapabilir. Programa yatay geçişe ilişkin başvuru takvimi, öğrenci kontenjanına ilişkin esaslar ile yatay geçişlere ilişkin usul ve esaslar Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından tespit edilir. Belirlenen usul ve esaslar uyarınca öğrencilerin başvuruları yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek yatay geçişleri kabul edilir.” kapsamında Anadolu Üniversitesi’ne yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte 29 Ocak 2015 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.                                                   

Başvuru Tarihi: 11 Ocak 2016, Son Başvuru Tarihi: 29 Ocak 2016
Yabancı Dil  Sınavı Tarihi: 03-05 Şubat 2016                                                                                                       

Gerekli Belgeler:                                                                                                                                                

Dilekçe, Not Durum Belgesi (Transkript) ve ders içerikleri. Yurt dışından yapılacak başvurularda, Transkript (Not Durum Belgesi) ile ders içeriklerinin onaylı Türkçe çevirisi. Öğrencinin ÖSYS girdiği yıla ait onaylı Y-ÖSS Sonuç Belgesi. Ders Planı, II. Öğretim öğrencileri için %10’a girdiğine dair belge. Disiplin cezası alıp almadığına dair belge.     

Ek Madde-1 Uygulama Esasları İçin TIKLAYINIZ
Kontenjanlar İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF 2015-2016 Öğretim Yılı Yatay Geçiş Kontenjanları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!