AÖF 2016 (ÖSYS) kayıtları yarın başlıyor

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2016 yılı kayıtları Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYM) kapsamında yerleşenler için 25 Ağustos Perçembe günü başlıyor. İnternet başvuru ve kayıt işlemleri nasıl yapılacak. AÖF harçları ne kadar.

23636
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıköğretim Fakültesinden (AÖF) daha önce yapılan duyurularda internet başvurusu yapmayanların kayıt yaptıramayacağını ve kayıt işlemini tamamlamak için sadece internetten başvuru yapmanın yeterli olmayacağı dile getirilmişti. Kayıt için bilinmesi gereken tüm işlemleri kayıtlara 1 gün kala hatırlatmak istiyoruz.

Öncelikle internetten başvuru yapmak gerekiyor. Ardından gerekli belgeler hazırlanarak bankaya ödeme yapılması gerekiyor. Son olarak da AÖF’nin açıkladığı internet başvuru ve kayıt kılavuzunda da belirtildiği üzere kılavuzda hazırlanan belgeler ile illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarından bizzat başvuru yapılabileceği belirtildi. AÖF kaydı için gerekli belgeler şunlardır: internet başvuru belgesi fotoğraflı-imzalı form, öğrenci bilgi formu, kayıt bilgileri sorgulama sonuçları, öğrenim belgesi, fotoğraf ve askerlik durum belgesi.

Ayrıca Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına ve Havacılık Yönetimi Lisans Programına kayıt yaptıracak adayla ayrıca tam teşekküllü hastaneden fiziki ve ruhsal engeli olmadığına dair sağlık kurulu raporu almaları gerekiyor. Havacılık için özellikle sağlık raporunda mesleği ve meslekte verilen görevi yapmaya engeli olmadığına dair işitme kaybı, eksikliği ve görme kaybı, eksikliği raporu da gerekmekte.

AÖF 2016 yeni kayıtda yapılması gereken ödemeleri VakıfBank aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirler: Kredi kartı/banka kartı ile ödeme, şubeden ödeme, internet bankacılığından ödeme, ATM’den ödeme telefon bankacılığı ile ödeme ile harç ücretleri ödenebilir. Harç ücretleri her bir program için ortalama 205 TL’dir. AÖF ikinci üniversite başvuru ve kayıt duyurusu için TIKLAYINIZAÖF 2016 yılı yeni kayıt başvuru işlemleri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!