AÖF 2016 yılı yeni kayıt başvuru işlemleri

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2016 yılı yeni kayıt tarihleri ve sınav takvimi açıklanmıştı. Açoköğretime kayıt olacak adaylar için başvuru süreci Perşembe günü başlıyor. Kayıt için gerekli belgeler ve başvuru işlemleri için tıklayınız.

23590
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016 – 2017 dönemi için Açıköğretim Fakültesi kayıt işlemleri son günü olarak 3 Eylül tarihi belirtilmişti. 3 Eylül 2016’dan sonra kayıt yapılamayacak. Bu sebeple 25 Ağustos Perşembe günü başlayacak kayıtlar öncesinde AÖF adaylarının yapması gereken tüm işlemler ve başvuru detayları.

Açıköğretim (AÖF) üniversitesine kayıt olacak öğrenciler her program için farklı kayıt ücretleri ödemek durumundalar. Harç ücretleri de genellikle 205 TL’yi bulmakta. Kayıt yenileme için ise ücretin ödenmiş olması gerekli. Öğrenciler her yıl kayıtlarını da yenilemek durumunda olduklarından üst üste iki yıl kayıt yenileme yapmayanların kayıtları siliniyor.

Yeni kayıtlar 25 Ağustos’ta başlarken kayıt yenileme ise 26 Ağustos Cuma günü başlayacak. Mazeretli kayıtlar ve son kayıt tarihleri yeni kayıt için 3 Eylül’de son buluyor. Kayıt yenileme için son tarih ise 7 Ekim Cuma. İkinci üniversite kapsamında kayıtlar farklı olurken 31 Ağusto ile 9 Eylül tarihleri arasında bu kayıtlar yapılabilecek.

2016 – 2017 dönemi sınav tarihleri Güz dönemi ara sınavı için 26 – 27 Kasım 2016’da Güz dönemi dönem sonu sınavları da 14 – 15 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 – 16 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacakken Bahar dönemi dönem sonu sınavı ise 27 – 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tek ders sınav tarihi ise15 Temmuz 2017 olarak AÖF takviminde yer aldı.

Bu yıl yeni kayıt yaptıracakların kayıtta bulundurması gereken belgeler şu şekilde: Lise diplomasının aslı, Kimlik fotokopisi, 12 adet fotoğraf, Öğrenci katkı payını/öğrenim ücretini ödendiğine dair dekont olduğu belirtildi. Açıköğretim fakültesi (AÖF) öğrencileri kayıt yaptırdıktan sonra fakülte, bölüm ve programlar arasında geçiş yapamamaktadırlar. Aynı zamanda örgün öğretime de geçiş yapılamamaktadır. AÖF ikinci üniversite başvuru ve kayıt duyurusu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Kayıt Yenileme Tarihleri 26 Eylül-7 Ekim tarihi düzeltirseniz iyi olur

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!