1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. AÖF 2017-2018 Güz Dönemi Kayıt Yenileme 13 Ekim Cuma Son
AÖF 2017-2018 Güz Dönemi Kayıt Yenileme 13 Ekim Cuma Son

AÖF 2017-2018 Güz Dönemi Kayıt Yenileme 13 Ekim Cuma Son

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Ekim 2017 Cuma günü sona eriyor. AÖF kayıt yenilemedeki değişiklikler ve AÖF kayıtları için tıklayınız.

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF), İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağına dair detayları My Memur haberde bulabilirsiniz. AÖF kayıt yenileme detayları şu şekildedir:

 

2017-2018’de AÖF kayıt yenileme işlemleri değişti!

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF 2017-2018 Öğretim Yılında kaydını yeniletecek öğrenciler için sistemin değiştiği belirtilmişti. Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir. Öncelikli olarak ders seçiminin yapılması ardından banka ödeme işlemleri yapılacak.

 

AÖF kayıt yenileme, ders seçimi ekle-sil işlemleri!

 

Bknz: Açıköğretim AÖF Öğrencileri İçin Ücretsiz BM Deneyimi

 

Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri şu şekilde yapılacaktır:

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Ekim 2017 tarihine kadar uzatılmıştır. 13 Ekim 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23.30’a kadar ödeme yapılabilecekleri açıklandı.

 

AÖF kayıt yenileme 13 Ekim son!

 

Kayıt Yenileme İşlemleri 26 Eylül 2017 Salı günü başlatılmasının ardından ikinci bir duyuru ile 6 Ekim’de bitecek başvurular 13 Ekim 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştı.

 

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Ekle-Sil işlemi ödemeden sonra değiştirilemeyecek!

 

Ders seçimi ekle-sil işlemi AÖF Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi ekle-sil işleminin yeniden yapılamayacağı için bu hususta dikkat etmeleri çok önemlidir.

 

DGS ve lisans tamamlama ile kayıtlar!

 

Dikey Geçiş veya Lisans Tamamlama kapsamında kayıt yaptıran ve AÖF kayıtlarında önlisans mezuniyetine ait genel not ortalaması bilgisi olmayan öğrenciler, ders seçimi (ekle-sil) işlemini yapamayacakları açıklandı. Bu durumda olan öğrenciler, önlisans mezuniyetlerine ait genel not ortalaması bilgisi bulunan Öğrenim Durum Belgesi veya Not Durum Belgesi  (Transkript) ile birlikte AÖF bürolarına başvurmaları gerekiyor.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler