1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF 2018 Yatay Geçiş Başvuruları Başladı
AÖF 2018 Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

AÖF 2018 Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

Anadolu Üniversitesi AÖF yatay geçiş başvuruları başladı. AÖF yatay geçiş başvuru şartları ve istenen belgeler de yayımlandı.

A+A-

Açıköğretim Fakültesi yatay geçiş başvuruları başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından daha önce yayımlanan duyuru ve YÖK yatay geçiş takvimi uyarınca başvurular 1 Ağustos 2018 tarihi itibariyle başladı. Adaylardan başvuru sırasında istenecek belgeler ve başvuru şartları da yine fakülte dekanlığı tarafından adaylara duyuruldu.

AÖF yatay geçiş başvurularında kurumlararası yatay geçiş ve merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş şeklinde iki farklı başlık altında başvurular alınacak. Bunlara ait başvuru şartları ayrıntılı şekilde verildi.

Kurumlararası yatay geçiş için öğrencinin kayıtlı olduğu programda tamamlamış olduğu dönemlere ait Genel Not Ortalaması’nın en az 100 üzerinden 60 (4’lük sistemde 2,28) olması gerekmektedir. Öğrencinin kayıtlı olduğu programdaki geçiş yapacağı yarıyıla kadar olan derslerin tümünü normal süresi içinde başarmış olması (FF, YZ ve DZ harf notu olan öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınmaz.) ve disiplin cezası almamış olması gerekir. Ayrıca hazırlık sınıfına; önlisans programlarının ilk ve son yarıyılına; lisans diploma programlarının ilk iki ve son iki yarıyılına kurumlararası yatay geçiş yapılamıyor.

Merkezi puanla yerleştirmede ise öğrenci; kaydolduğu yıldaki ÖSYS merkezî yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programının merkezî yerleştirme taban puanına eşit olması veya bu taban puandan yüksek olması durumunda yatay geçiş (önlisanstan lisansa veya lisanstan önlisansa) yapabilir. Yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan hazırlık sınıfı, birinci sınıf, ara sınıf ve son sınıf öğrencileri; ÖSYS merkezî yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapabilir.

Yatay geçiş başvuruları merkezi yerleştirme puanıyla geçiş için 15 Ağustos, kurumlararası geçiş için ise 27 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvuru sonuçları 11 Eylül tarihinde adaylara duyurulacak. Kayıtlar 19 ve 21 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Duyuru ve başvuruda istenen belgeler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler