AÖF 2019 ÖSYS Ek Yerleştirme Kayıt Son Günü! 2019 YKS Ek Kayıt

Açıköğretim Fakültesi AÖF 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kapsamında ÖSYM ek kayıtları sona eriyor. 2019 YKS sonucu ÖSYS ek yerleştirme başvuruları ve tüm detaylar My Memur haberde bulabilirsiniz.

56463
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AÖF 2019 ÖSYM ek kayıtlarında son günler. AÖF kayıtlarını merak eden adayklar için bu haberimizde tüm AÖF ÖSYS ek kayıt detaylarını araştırdık. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim AÖF, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Öğretim Yılı ÖSYS Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt işlemleri 26 Eylül 2019 tarihi itibarıyla sona eriyor. AÖF ek kayıt işlemlerine dair detayları ve başvuruları bilgilerini araştıran öğrenciler için My Memur olarak bu haberimizde hazırladık.

AÖF ÖSYS EK KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Kayıt İçin Gerekli Belgeler şunlardır: İnternet başvuru belgesi, öğrenci bilgi formu, kayıt bilgileri sorgulama sonuçları, öğrenim belgesi istenmektedir.

AÖF ÖSYS EK YERLEŞTİRME KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

2019 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2019-2020 Öğretim Yılı ÖSYS Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıtları 23 Eylül itibarıyla başladı. AÖF ek kayıtları 26 Eylül 2019 17.00’da sona erecek. Mazeretli Kayıt İşlemleri 27 Eylül 2019 Cuma günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. 27 Eylül 2019 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir.

LİSELERDEN HENÜZ MEZUN OLAMAYANLARLA İLGİLİ SON TARİH NE ZAMAN?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ön Lisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından 2018-2019 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir.

Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2019 tarihine kadar AÖF’ye ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

ÖSYS Ek Kayıt için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!