1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başladı! 2019-2020 AÖF Kayıt Yenileme
AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başladı! 2019-2020 AÖF Kayıt Yenileme

AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başladı! 2019-2020 AÖF Kayıt Yenileme

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 2019-2020 Bahar dönemi kayıt yenileme duyurusu işlemleri başladı. AÖF kayıt yenilemeye dair detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme duyurusu 14 Şubat 2020’de yayımlanmıştı. 2020 Bahar Dönemi AÖF kayıt yenileme işlemleri 17 Şubat 2020 tarihi itibarıyla başladı. AÖF kayıt yenileme tarihlerini ve başvurular araştıran öğrenciler için gerekli bilgileri bu haberimizde “My Memur” olarak sizler için hazırladık.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

Açıköğretim AÖF, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 öğretim yılı Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri şu şekildedir: AÖF kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri17 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayıp, 28 Şubat 2020 Cuma günü sona erecektir. Öncelikle ders seçimi yapılması gerekmektedir. AÖF’da yapılan duyuruda ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.

AÖF’de 2020 Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME NEREDE YAPILACAK?

Ders seçimi (ekle-sil) işlemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin AÖF internet adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılabilecektir.

AÖF ÖDEME İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 28 Şubat 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile saat 22:00’a kadar kredi kartıyla ödeme yapılabilecektir.

AÖF kayıt yenileme işlemleri için öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir.

- Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmeyecektir.

- 28 Şubat 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybedeceklerdir.

- Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

- Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

AÖF kayıt yenileme için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler