AÖF Başarı Notu Finalleri Etkiler mi?

Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencisinin merakla beklediği başarı notunun finaller üzerindeki etkisi nasıl olacak? İşte cevabı

12150
Daha Fazla Göster

AÖF Başarı Notu Uygulaması Finalleri Ne Kadar Etkileyecek? Yaklaşık 2 milyon Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin merakla beklediği başarı notunun finaller üzerindeki etkisi nasıl olacak? Yaklaşık 2 milyon Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi değişen Mutlak Sistem ile ‘’ Kredili -Dönemlik ‘’sistemde eğitim görmektedir. Peki ‘’Başarı notunun bu yıl 35’e yükseltilmesi ’’ sınavların önemini ne kadar arttırır?

12 – 13 Aralık ‘da ara sınava giren 2 milyon AÖF öğrencisi; 23-24 Ocak 2016 ‘da yapılacak olan finallere odaklanmış ve bir yandan da ara sınavların sonuçlarını beklemektedir. Üstelik ‘’Sınıfta kalma‘’ notu olarak değerlendirilen FF ‘in bu yıl 35 olması final sınavlarını daha önemli kılmaktadır. Birçok dersten ‘’25-30 ’ gibi notlar ile koşullu da olsa geçen bir çok öğrencinin bu yıl ki dönemde  35 notunun altında kalması ile ‘’ FF ‘’ alacak olması sistemde ki başarı oranını da yükseltecektir. Ancak birçok öğrencinin sınıfı geçmesini zorlaştıracaktır.

Şu bilgininde sizlere faydalı olacağını düşünüyoruz. Ara sınav notunun %30 ‘u alınır, final sınavının ise %70’i, sizden her dönem için Genel Not Ortalamasının 2.00 olması istenecektir. Yeni sistemde örneğin vize sınavından 10, final sınavından 35 alan bir öğrenci 27,5 ile sınıf da kalır. Ayrıca bu yeni sistem de Anadolu Üniversitesinin e-öğrenme platformu bu yıl birçok yeni uygulama olan ( E-Sınav – Konu Özetleri – Soru Cevap – Videolu Ders gibi ) sınava yardımcı materyal içermektedir.  Sizlere tavsiyemiz en basit hesaplama yönetimi olarak iyi çalışmanız sınavlardan iyi notlar almanız. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Başarı Notu Finalleri Etkiler mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!