1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. AÖF Final Sınav Sonuçları Hakkında Önemli Açıklama
AÖF Final Sınav Sonuçları Hakkında Önemli Açıklama

AÖF Final Sınav Sonuçları Hakkında Önemli Açıklama

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi AÖF 2018-2019 öğretim yılı Bahar Dönemi Final sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. 12 Haziran’da beklenen AÖF sınav sonuçları ertelendi. İşte AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih!

A+A-

12 Haziran 2019 itibarıyla AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusu en çok araştırılanlar arasında yer aldı. AÖF final sonuçları açıklandı mı? 25 Mayıs ile 26 Mayıs 2019'da gerçekleştirilen AÖF Final Sınav sonuçlarına dair üniversiteden açıklama geldi. 25 Mayıs ve 26 Mayıs tarihlerinde final sınavlarına giren öğrenciler kaç puan alacaklarını öğrenmek isteyen öğrenciler için bir gün daha istendi.

AÖF sınav sonuçları için AÖF öğrencileri sosyal medyadan yoğun olarak gerek AÖF sosyal medya hesaplarını gerekse Rektör’ü mesaj yağmuruna tuttular. Daha önce yapılan sınavların sonuçları 10-12 gün içerisinde açıklanmaktaydı. AÖF’nin açıklamasında bayram tatilinin girmesinden dolayı sonuçların 1 gün daha sonra açıklanacağı belirtildi.

AÖF SINAV SONUÇLARININ TARİHİNİ DUYURDU

AÖF’nin yaptığı son dakika açıklamasında 2019 yılı Bahar Dönemi Final Sınav sonuçların açıklanma tarihi duyuruldu. Anadolu Üniversitesi Prof. Dr. Şafak Çomaklı konu ile ilgili bir paylaşımda da bulundu. Rektör Çomaklı açıklamasında, "Belki yarın belki yarından da yarın." mesajına yer verdi.

AÖF FİNAL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sınav sonuçları ile ilgili resmi açıklama bugün geldi. Yapılan açıklamada, "Değerli öğrencilerimiz, resmi tatil nedeniyle uzayan notlarınızın yayınlanması sürecinde gösterdiğiniz sabır için Açıköğretim Sistemi olarak siz kıymetli öğrencilerimize teşekkür ederiz” denildi. 13 Haziran 2019 itibarıyla da AÖF final sonuçları açıklanacak.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI NASIL?

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTE?

AÖF öğrencileri bir yarıyılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması fakülte tarafından gerçekleştiriliyor. Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmemek üzere üst yarıyıldan ders seçebilmekteler.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarıyıllardan, İkinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8 yarıyıllardan ders alamaz.

Üçüncü yarı ılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarıyıldan, Dördüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamaz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler