AÖF Final Sınav Stratejileri Detayları

23 – 24 Aralık ‘da yapılacak olan finallere 16 gün kaldı. Konuların tamamından sorumlu olduğumuz bu sınava ne kadar hazırız. Hala yeterli süre varken işte AÖF finalleri için dikkat etmeniz gerekenler.

featured

23 – 24 Ocak’da yapılacak olan finallere 16 gün kaldı. Konuların tamamından sorumlu olduğumuz bu sınava ne kadar hazırız. Hala yeterli süre varken işte AÖF finalleri için dikkat etmeniz gerekenler.

AÖF her dönem vize ve final olmak üzere iki sınav yapmaktadır. Vize sınavı %30 etkilerken final sınavının %70 etkisi vardır. Bağıl sistemde vizelerden yüksek not aldığımızda finallerden ortama bir not almak yetiyordu. Ama bu dönem yapılan bir değişiklik ile başarı notu 35’e yükseltildiği için finallerin önemi bir hayli arttı.

Son 3 Yılın Çıkmış Soruları Çözün;

Son 3 yılın çıkmış sorularını e-öğrenme ortamından sınav hizmetleri bölümünden indirebilirsiniz. Bu soruları üzerinde işaretlemeden çalıştığınızda eksik konularınızı rahatça görebilirsiniz. Ayrıca soru yakalama yüzdeniz artar.

Kendi Özetlerinizi Hazırlayın;

Ünitenin sonunda ki son 10 soruyu analiz edin bu sorular üzerinden ünite özetleri ile harmanlayıp kendi özetlerinizi çıkartın. Böylece hem o soruları belleğinize almış olacaksınız. Hem de konu anlatımı çalışmış olacaksınız.

E – Öğrenme Ortamında Ki Denemeleri Çözün;

Anadolu Üniversitesi son 2 yılda tüm öğrencileri için modern eğitim düzeyini arttırıcı eğitim kalitesi yüksek bir ortam hazırladı sizler için mutlak suretle bu siteden faydalanın, yaprak testler, denemeler, videolu dersleri izleyerek soru çözün.

Çıkmış Soruları Değiştirerek Soracaklardır;

Benzer sorular elbet de olacaktır. Birebir sorularda ama farklı uç noktalardan soru kesinlikle gelmez.  Fakat farklı yollardan sorarlar soruları konuyu derinlemesine bilmek önemli bu bağlamda.

Bütün Şıklar Eşit Mi?

Evet, böyle bir durum söz konusu ama yüzde yüz böyledir diyemeyiz. Zira iki dönem önce Devlet Bütçesi dersinden dokuz tane D şıkkı çıkmıştı. Birçok insan yanıldı ve notları kötü geldi. Ama yine de yanlış doğruyu götürmediği için yapamadığınız soruları tek şık yapmanız faydalı olacaktır.

Değişen bu yeni sistem ile harf notlarını hepimiz merak ediyor olsak da sizlere tavsiyemiz bilinçli ders çalışmanız. Unutmayınız AÖF geleceğin üniversite eğitim sistemi olarak görülüyor ve bir buçuk milyon öğrenciye sahip dev bir sistem. Mevcut durumda kendini geliştiren birçok arkadaşımız bu üniversiteyi bitirdikten sonra çok güzel yerlerde çok yüksek maaşlar ile hayatlarına devam ediyorlar. Size önerim ‘’ Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın’’                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                                                        Gökhan KAÇAN 

                                                                                                       Eğitim Danışmanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Final Sınav Stratejileri Detayları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!