1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF İkinci Üniversite Başvuru Başladı! Sınavsız Üniversite Lisans - Önlisans Programlara Ek Kayıt
AÖF İkinci Üniversite Başvuru Başladı! Sınavsız Üniversite Lisans - Önlisans Programlara Ek Kayıt

AÖF İkinci Üniversite Başvuru Başladı! Sınavsız Üniversite Lisans - Önlisans Programlara Ek Kayıt

AÖF’de” İkinci Üniversite” ek kayıtları alınacak. 12-13 Kasım 2019 tarihleri arasında AÖF ikinci üniversite ek kayıt yapılabilecek. AÖF 2’nci üniversite başvuru şartları nelerdir? AÖF ikinci üniversite ek kayıt tarihleri ve tüm detaylar.

A+A-

Açıköğretim Fakültesi AÖF “SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE” ek kayıtları alınacak. 12 Kasım ile 13 Kasım 2019 tarihlerinde alınacak olan AÖF ikinci üniversite kayıtlarında önlisans ve lisans bölümleri ile genel başvuru koşullarını araştıran adaylar için gerekli tüm bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

AÖF ikinci üniversiteye herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere 12-13 Kasım’da ek kayıt yapabilir. İşte AÖF ikinci üniversite başvuruları ve bölümlerine dair tüm detaylar:

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim sistemi programlarında aynı anda farklı düzeylerde (lisans, ön lisans ve lisansüstü) eğitime devam edilebilmekte ancak aynı anda iki örgün önlisans veya iki örgün lisans programında eğitim yapabilir.

1) Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından başvurabilir.

a) Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar başvurabilir.

b) Lisans programlarında okuyan/mezun olanlar başvurabilir.

c) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar) ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar şu hallerde başvurabilir:

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin önlisans veya lisans programlarından birine başvurabilir.

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin ön isans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurmak suretiyle kayıt yaptırabilirler.

2) Yukarıdaki koşullarda açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açık öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz.

3) Örgün öğretimin herhangi bir programına yerleştirilmiş olan adaylar, yukarıdaki koşullara uymak suretiyle, aynı öğretim yılında kendi alanları dışındaki bir açık öğretim programına kayıt yaptırabilirler.

4) ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan KKTC'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de yukarıdaki olanaklardan aynen yararlanırlar.

5) Bir yükseköğretim programından mezun olamadan yükseköğretim programından ilişiği kesilen, herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayan veya açık öğretim programlarında okumakta olanlar yukarıdaki olanaklardan yararlanamazlar.

Açıköğretim programlarının herhangi birinde öğrenci iken okumakta olduğu alan dışındaki örgün öğretim programlarından birine yerleştirilen adayların açık öğretimdeki kayıtları silinmez.

7) Bir örgün yükseköğretim programında okuyanlar veya bu programlardan mezun olanlardan, açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç, açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

8) Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

9) Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar başvurabilirler.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (ÖNLİSANS)

Acil Durum ve Afet Yönetimi,

Adalet,

Aşçılık,

Bankacılık ve Sigortacılık,

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı,

Coğrafi Bilgi Sistemleri,

Çağrı Merkezi Hizmetleri,

Dış Ticaret,

Emlak ve Emlak Yönetimi,

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon,

Ev İdaresi,

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık,

Halkla İlişkiler ve Tanıtım,

İlahiyat,

İlahiyat (Arapça),

İnsan Kaynakları Yönetimi,

İşletme Yönetimi,

Kültürel Miras ve Turizm,

Laborant ve Veteriner Sağlık,

Lojistik,

Marka İletişimi,

Medya ve İletişim,

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası,

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,

Özel Güvenlik ve Koruma,

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi,

Radyo ve Televizyon Programcılığı,

Sağlık Kurumları İşletmeciliği,

Sosyal Hizmetler,

Spor Yönetimi,

Tarım,

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik,

Turizm ve Otel İşletmeciliği,

Turizm ve Seyahat Hizmetleri,

Web Tasarımı ve Kodlama,

Yaşlı Bakımı,

Yerel Yönetimler.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (LİSANS)

Felsefe,

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık,

Sağlık Yönetimi,

Sosyoloji,

Tarih,

Türk Dili ve Edebiyatı,

Yönetim Bilişim Sistemleri,

İktisat Fakültesi (Lisans),

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,

İktisat,

Kamu Yönetimi,

Maliye,

Uluslararası İlişkiler,

Uluslararası İlişkiler (İngilizce),

İşletme Fakültesi (Lisans),

Havacılık Yönetimi,

İşletme,

İşletme (İngilizce),

Konaklama İşletmeciliği ,

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi.

Tüm Bölümlerin detayları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler