AÖF ikinci üniversite başvuru ve kayıt duyurusu

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yeni eğitim öğretim yılı için ikinci üniversite internet ve kayıt duyurusu yayınladı. Başvurular 31 Ağustos’ta başlıyor. Başvuru ve gerekli tüm detaylar için tıklayınız.

23605
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından yapılan duyuruda önümüzdeki yeni eğitim öğretim yılı için İktisat ve İşletme Fakültelerine dair İnternet Başvurularının 31 Ağustos 2016’da yapılacağını duyurdu. AÖF ikinci üniversite başvuru tarihleri 9 Eylül’de sona erecektir. Başvuru ile ilgili tüm detaylar şu şekilde.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2016-2017 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında yayınlamış olduğu duyuruda herhangi bir üniversite bölümünden mezun olanlar ve Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler için açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere İnternetten başvuru ve kayıt işlemlerinin 31 Ağustos’da alınmaya başlayacağını duyurdu.

İkinci üniversite okumak isteyen adayların kendi okudukları veya mezun oldukları programlar haricinde lisans eğitimi alanlar lisans veya önlisans programlarına internetten kayıt yaptırabilecekler. Ayrıca Önlisans eğitimi alanlarda yine aynı şekilde önlisans programlarına İnternetten başvurarak kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

AÖF ikinci üniversite için internet başvuru işlemlerinin başlama tarihi 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü olarak açıklandı. Son başvuru tarihi ise 09 Eylül 2016 Cuma günü saat 17.00’de bitecek. Başvurular kesinlikle internetten yapılacağından elektronik ortamda başvuru yapmayanlar kesinlikle kayıt yaptıramayacaklar. Kayıt yaptırmak için ise sadece internet başvurusu yeterli olmamaktadır. Başvuru yapacak adaylar kılavuzda belirtilen belgeleri hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarından kayıt yaptırabilirler. Kılavuzu indirmek için TIKLAYINIZ.  AÖF 2016 yılı yeni kayıt başvuru işlemleri için TIKLAYINIZ. AÖF ikinci üniversite yeni açılan önlisans bölümleriKaynak: AÖF ikinci üniversite yeni açılan önlisans bölümleri  TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!