AÖF ikinci üniversite yeni açılan önlisans bölümleri

Açıköğretim Fakülteri (AÖF) ikinci üniversite kapsamında başvurularına 1 haftalık süre kala önlisans programları için 3 yeni bölüm daha açtı. Lisans ve önlisans bölümlerinde kayıt yapılabilecek tüm bölümlerin listesi ve başvuru bilgileri için tıklayınız.

23626
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ikinci üniversite internet başvuruları dün başlamıştı. Son başvuru tarihi 31 Ağustos. Bu kapsamda başvuru yapılabilecek önlisans ve lisans toplam 46 program bulunuyor. Bunlardan 3 yeni program bu yıl başladı. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Web Tasarımı ve Kodlama bölümleri AÖF ikinci üniversite kapsamında bu yıl tercih edilebilecek bölümler arasına girdi. Başvuru ve kayıt işlemleri ikinci üniversite için nasıl yapılır ve kimler ikinci üniversitede lisans veya önlisans bölümlerini seçebilir.

Öncelikle lisans bölümünde ikinci bir üniversite bölümü okumak istiyorsanız mutlaka lisans öğrencisi olmak gerekiyor. Dolayısıyla önlisans öğrencilerinin lisans bölümlerinden ikinci üniversite programlarına kayıt olabilmesi mümkün değil. Bu kapsamda bu konuya dikkat etmek ve tercihleri bu doğrultuda yapmak gerekiyor.

Başvuru ve kayıt tarihleri ise internetten veya AÖF bürolarından 31 Ağustos 2016 Çarşamba ile 09 Eylül 2016 Cuma tarihleri arasında yapılabilecek. Ayrıca AÖF bürosundan mazeretli kayıt tarihi ise yine 09 Eylül 2016 Cuma olarak belirtildi.

2016-2017 öğretim yılı İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek önlisans ve lisans programları;

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları şu şekildedir: Adalet, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Tarım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Yerel Yönetimler, Web Tasarımı ve Kodlama olduğu belirtildi.

Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları şu şekildedir: Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji, TarihTürk Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri olduğu belirtildi.

İktisat Fakültesi Lisans Programları şekildedir: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler olarak belirlendi.

İşletme Fakültesi Lisans Programları şu şekildedir: İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Uluslararasi Ticaret ve Lojistik Yönetimi olarak belirlendi. Detaylar ve başvuru-kayıt şartları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!