1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. AÖF İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019 DGS İnternet Başvuru İşlemleri Bugün Başladı
AÖF İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019 DGS İnternet Başvuru İşlemleri Bugün Başladı

AÖF İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019 DGS İnternet Başvuru İşlemleri Bugün Başladı

Açık Öğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019 – 2020 öğretim yılı Dikey Geçis Sınavı İnternet Başvuru işlemleri bugün saat 9:00 itibariyle başladı. Adaylar DGS kayıt işlemlerinde hangi yolu takip edecek? DGS internet kayıtları ne zaman sona erecek?

A+A-

Açık Öğretim Fakültesi Dikey Geçiş Sınavı ile yerleşen adayların kayıtları bugün başladı. AÖF DGS kayıt işlemlerini yapmak isteyen adaylar gerekli belgelerin neler olduğunu ve kayıt için nasıl bir yol takip edeceklerini araştırmaya başladı. Merak ettiğiniz AÖF DGS kayıtlarının nasıl yapılacağını sizler için araştırdı. Ayrıca AÖF ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları sitemizde takip edebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

AÖF DGS kayıtları ile ilgili bilgileri resmi internet sitesinde 5 Eylül 2019 tarihinde yayımladı. Bu tarihte yer alan duyuruda AÖF DGS internet başvuru işlemleri tarihi 16 Eylül 2019 olarak belirtildi. AÖF tarafından yayımlanan duyuru 2019 Dikey Geçiş Sınavı ile yerleştirilen adayların internet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Yayımlanan duyuru doğrultusunda AÖF DGS İnternet Başvuru İşlemleri 16 Eylül 2019 Pazartesi saat 09.00’da başlayacak olup, 20 Eylül 2019 Cuma günü saat 17.00’da sona erecektir.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramıyorlar. Ayrıca internetten başvuru yapmakta kayıt için yeterli olmuyor. 20 Eylül 2019 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

AÖF DGS İnternet başvuru işlemi nasıl yapılır? Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.Öğrenci Kılavuzu ile İnternet başvuru kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Adaylar, 16-20 Eylül 2019 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 20 Eylül 2019 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir. 20 Eylül 2019 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

AÖF DGS kayıt için hangi belgeler gerekiyor? Kayıt için İnternet başvuru belgesi, öğrenci bilgi formu, kayıt bilgileri sorgulama sonuçları, öğrenim belgesi, not durum belgesi gerekmektedir. Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgelerini tamamlamak üzere ek süre verilmez. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

İNTERNET BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler