AÖF Kayıt Tarihleri Açıklandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi AÖF tarafından 2018-2019 öüretim yılı internet başvuru ve kayıt duyurusu yayımlandı. AÖF kayıt tarihleri ne zaman başlıyor?

45535
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi tarafından 29 Ağustos 2018 tarihli duyurusunda Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2018-2019 öğretim yılı internet başvuru ve kayıt detaylarına yer verildi.

AÖF yaptığı açıklamada 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilip kayıt yaptıracak olan adaylar ile Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklular İçin Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ANADOLUYÖS) kapsamında kayıt hakkı kazanan adaylar için internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 3 Eylül 2018’de başlayacağını duyurdu.

AÖF internet Başvuru İşlemleri 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 10 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 17.00’de sona ereceği duyuruldu. AÖF kayıt adresine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru tarihi değişebilir! AÖF’den yapılan duyuruda internet başvuru kayıt tarihlerinin ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe göre değişebileceği açıklandı. My Memur olarak gerekli duyuru ve açıklama yapıldığında siz değerli takipçilerimizi bilgilendireceğiz.

İnternet kaydı tek başına yeterli bir kayıt değildir! AÖF’ye başvuracak adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekiyor. Öncelikle AÖF’nin internet sitesinden kayıt yapılması gerekmektedir. İnternet kayıtlarından sonra AÖF bürolarında kayıt işleminin tamamlanması gerekmektedir.

AÖF kayıt son tarihi! 10 Eylül 2018 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır denildi.

Adaylar,  İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.

AÖF Kayıt tarihleri: AÖF kayıt İşlemleri 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 8 Eylül 2018 Cumartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretli Kayıt İşlemleri ise 10 Eylül 2018 Pazartesi günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır. 8 Eylül 2018 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

10 Eylül’den sonra kayıt yok! Adaylar, 03-10 Eylül 2018 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 10 Eylül 2018 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir. 10 Eylül 2018 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Önlisans veya Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından 2017-2018 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 3-10 Eylül 2018 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir.

Geçici kayıt yaptıracak olan bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar Fakültemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzu için TIKLAYINIZ. AÖF İnternet Başvuru Adresi için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Kayıt Tarihleri Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!