AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı! 2019-2020 Güz Dönemi AÖF Kayıt Yenileme

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim AÖF iktisat ve işletme fakülteleri 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. AÖF ders ekle sil işlemleri, AÖF kayıt yenileme işlemleri, AÖF kayıt yenileme ödeme işlemleri için tıklayınız.

56688
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusunun 4 Ekim’de yayımlanmasının ardından AÖF 2019 güz dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. AÖF 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağını araştıran adaylar için tüm gerekli bilgileri AÖF ders ekle-sil, AÖF ödeme işlemlerini bu haberimizde hazırladık.

AÖF 2019 güz dönemi kayıt yenileme işlemlerine dair diğer tüm ayrıntıları aşağıdaki bağlantıda yer alan “Açıköğretim AÖF iktisat ve işletme fakülteleri 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme kılavuzu”ndan ulaşabilirsiniz.

AÖF 2019 GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt Yenileme İşlemleri 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başlayıp, 18 Ekim 2019 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Öncelikle ders seçimi ardından ödeme işlemlerinin yapılması gerekiyor.

“AÖF KAYIT YENİLEME” ÖDEME SONRASI DERS EKLE-SİL YAPILAMAZ

AÖF’de Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

AÖF KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ (EKLE/SİL) NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme ders seçimi 3 aşamadan oluşmaktadır:

– Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

– İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.

– Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir.

Yaptığınız ders seçimini onaylamadığınız takdirde, ders seçiminiz geçersiz sayılacaktır. Ders seçiminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçimi geçerli olacaktır ve ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

AÖF GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME İÇİN YAPILMASI GEREKEN ÖDEMELER

Ders seçiminize göre ödeme bilgileriniz oluşur. Ders seçimini yapan öğrenciler ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilir. Kayıt yenileme tarihleri içinde ödeme bilgileri aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden görülebilir ve ödeme yapılabilir.

– Ders seçiminizi yapmadan ödeme bilgileriniz oluşmaz.

– Ders seçimi yapıp ödemenizi gerçekleştiriniz.

Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme için kesin karar vermeden ödeme yapmayınız. Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme için yatırılan Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarları iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra kayıt yenileme işleminden vazgeçilemez.

AÖF 2019-2020 Güz Dönemi Kayıt Yenileme Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!