1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. AÖF Lisans Tamamlama Bölümleri ve Kontenjanları
AÖF Lisans Tamamlama Bölümleri ve Kontenjanları

AÖF Lisans Tamamlama Bölümleri ve Kontenjanları

2017 lisans tamamlama başvuruları başladı. AÖF lisans tamamlama bölümleri nelerdir? Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) lisans tamamlama kontenjanları nelerdir? ATA-AÖF ve AUZEF sağlıkta lisans tamamlama detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

2017 yılı sağlık alanında lisans tamamlama başvuruları başladı. Sağlık alanında önlisans eğitiminden mezun olan adayların lisans öğrenimi görmelerine imkan tanıyan sağlıkta lisans tamamlama hakkında duyuruyu Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yayınladı. Buna göre açık öğretim fakültelerinde (AÖF) lisans tamamlama bölümleri hangileridir? Anadolu Üniversitesi, ATA-AÖF ve AUZEF AÖF lisans tamamlama kontenjanları haberimizde yer alıyor.

Anadolu Üniversitesi AÖF lisans tamamlama bölümleri 2 adet açıklandı. Buna göre sağlık yönetimi bölümüne 2500 ve sosyal hizmet bölümüne 2500 olarak toplam 5000 kontenjana öğrenci alınabilecek.

Atatürk Üniversitesi (ATA – AÖF) lisans tamamlama bölümlerine toplam 17500 kontenjan ayrıldı. Buna göre acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, sağlık yönetimi bölümüne 10000 ve sosyal hizmet bölümüne 2500 öğrenci alınabilecek.

İstanbul Üniversitesi AUZEF lisans tamamlama bölümleri için ise 15500 kontenjan açıklandı. Buna göre açık öğretim fakültesinin sosyal hizmet bölümüne 2500, acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, hemşirelik bölümüne 1000 ve sağlık yönetimi bölümüne 7000 kontenjan ayrıldı.

Lisans tamamlama başvuru şartları YÖK tarafından belirlendi. Sağlık alanında önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar, ilgili tabloda belirtilen lisans bölümlerine başvuru yapabilecekler. Hangi bölüm mezunlarının hangi lisans bölümüne başvurabileceklerini belirten tablo için TIKLAYINIZ.

2017 sağlıkta lisans tamamlama başvuruları 4 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılacak. Adaylar YÖK tarafından açılan başvuru sayfasından e-devlet şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapabilecekler. Tercihler ve başvuruları yalnızca YÖK tarafından alınacak. 2017 lisans tamamlama başvuru sayfası ve kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler