AÖF Lisans Tamamlama Bölümleri ve Kontenjanları

2017 lisans tamamlama başvuruları başladı. AÖF lisans tamamlama bölümleri nelerdir? Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) lisans tamamlama kontenjanları nelerdir? ATA-AÖF ve AUZEF sağlıkta lisans tamamlama detayları haberimizde yer alıyor.

32872
Daha Fazla Göster

2017 yılı sağlık alanında lisans tamamlama başvuruları başladı. Sağlık alanında önlisans eğitiminden mezun olan adayların lisans öğrenimi görmelerine imkan tanıyan sağlıkta lisans tamamlama hakkında duyuruyu Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yayınladı. Buna göre açık öğretim fakültelerinde (AÖF) lisans tamamlama bölümleri hangileridir? Anadolu Üniversitesi, ATA-AÖF ve AUZEF AÖF lisans tamamlama kontenjanları haberimizde yer alıyor.

Anadolu Üniversitesi AÖF lisans tamamlama bölümleri 2 adet açıklandı. Buna göre sağlık yönetimi bölümüne 2500 ve sosyal hizmet bölümüne 2500 olarak toplam 5000 kontenjana öğrenci alınabilecek.

Atatürk Üniversitesi (ATA – AÖF) lisans tamamlama bölümlerine toplam 17500 kontenjan ayrıldı. Buna göre acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, sağlık yönetimi bölümüne 10000 ve sosyal hizmet bölümüne 2500 öğrenci alınabilecek.

İstanbul Üniversitesi AUZEF lisans tamamlama bölümleri için ise 15500 kontenjan açıklandı. Buna göre açık öğretim fakültesinin sosyal hizmet bölümüne 2500, acil yardım ve afet yönetimi bölümüne 5000, hemşirelik bölümüne 1000 ve sağlık yönetimi bölümüne 7000 kontenjan ayrıldı.

Lisans tamamlama başvuru şartları YÖK tarafından belirlendi. Sağlık alanında önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar, ilgili tabloda belirtilen lisans bölümlerine başvuru yapabilecekler. Hangi bölüm mezunlarının hangi lisans bölümüne başvurabileceklerini belirten tablo için TIKLAYINIZ.

2017 sağlıkta lisans tamamlama başvuruları 4 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılacak. Adaylar YÖK tarafından açılan başvuru sayfasından e-devlet şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapabilecekler. Tercihler ve başvuruları yalnızca YÖK tarafından alınacak. 2017 lisans tamamlama başvuru sayfası ve kılavuzu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Lisans Tamamlama Bölümleri ve Kontenjanları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!