AÖF Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır? AÖF Vize Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

Açıköğretim Fakültesi AÖF vize sınavı için giriş belgeleri yayımlandı. AÖF sınav giriş belgesi çıktı nasıl alınır? AÖF sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav giriş belgeleri!

53140
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi “AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?” sorusu ile “AÖF sınav tarihleri ne zaman?” bu hafta en çok araştırılan konular arasında yer aldı. AÖF bünyesinde eğitim görmeyi devam ettiren yüzbinlerce adayı yakından ilgilendiren AÖF sınav yerleri açıklanması ile birlikte AÖF sınav maratonu başlamıştı.

AÖF vize sınavı bu hafta sonu gerçekleştirilecek. AÖF bahar dönemi vize sınavları öncesinde adaylar sınav giriş belgelerine nasıl ulaşacaklarını merak etmekteler. Peki, AÖF sınav giriş belgesi nasıl sorgulanıyor? Sınava giderken öğrenciler neler götürülmeli? AÖF sınavları hakkında merak edilenlerin tümüne My memur haber olarak hazırladık.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI ALMA

AÖF sınavı ne zaman? Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi’nde (AÖF) eğitim gören öğrenciler sınava hazırlıklarını sürdürüyor. 13-14 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilecek olan sınava nerede katılacaklarını merak eden öğrenciler için sınav giriş belgeleri AÖF sisteminde erişime açıldı.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTI NASIL ALINIR?

AÖF bahar dönemi vize sınav yerleri açıklandı. AÖF bahar dönemi vize sınavına katılacak öğrenciler sınav giriş yerlerine AÖF’nin resmi internet adresi üzerinden ulaşabilecek. Öncelikle https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresine giriş yapılarak “Sınav İşlemleri” menüsünden “Sınav Giriş Belgesi” tıklanarak sınav giriş belgesi görüntüle denilir. Ardından açılan sayfanın en üst kısmında “yazdır” butonu tıklanarak veya bilgisayar klavyesinden “CTRL+P” kısa yolu ile yazdırılabilir.

AÇIKÖĞRETİM VİZE SINAVI NE ZAMAN?

AÖF 2019 yılı vize sınavı 13 – 14 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30’ar dakika sınav süresi verilecek. Sınavlar dört oturum halinde gerçekleştirilecek.

AÖF VİZE SINAVINA GİRERKEN YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER NELERDİR?

AÖF vize sınavında ÖSYM sınavlarında olduğu gibi kırtasiye seti olmayacaktır. Dolayısıyla koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurulması şarttır.

Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

AÖF SINAVINDA 4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRECEK

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

AÖF PUANLAMA SİSTEMİ

84 – 100 notları arasında AA harf notu ile geçer,

77 – 83 notları arasında AB harf notu ile geçer,

71 – 76 notları arasında BA harf notu ile geçer,

66 – 70 notları arasında BB harf notu ile geçer,

61 – 65 notları arasında BC harf notu ile geçer,

56 – 60 notları arasında CB harf notu ile geçer,

50 – 55 notları arasında CC harf notu ile geçer,

46 – 49 notları arasında CD harf notu ile1,70 koşullu geçer,

40 – 45 notları arasında DC harf notu ile1,30 koşullu geçer,

33 – 39 notları arasında DD harf notu ile1,00 koşullu geçer,

0 – 32 notları arasında FF harf notu ile 0,00 kalır.

AÖF HARF NOTLARININ ANLAMLARI NELERDİR?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise başarısız harf notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir.

Bu kapsamda önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.

AÖF vize sınavı giriş belgesi için aşağıdaki resimde yer alan “WWW” bağlantısını Tıklayınız:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır? AÖF Vize Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!