1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. AÖF Sınav İtiraz Süresi Düşürüldü
AÖF Sınav İtiraz Süresi Düşürüldü

AÖF Sınav İtiraz Süresi Düşürüldü

AÖF sınav sonuçlarına itiraz süresi 5 iş gününden 3 iş gününe düşürüldü. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Eğitim ve Sınav Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

A+A-

AÖF sınav sonuçlarına itiraz süresi 5 iş gününden 3 iş gününe düşürüldü. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Eğitim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Yönetmelik 5 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Açıköğretim Fakültesi AÖF Eğitim ve Sınav Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile öğrencilerin sınav sorularına ve sonuçlarına itiraz süreleri 5 iş gününden 3 iş gününe indirildi. AÖF öğrencileri sınavı takip eden 3 iş günü içinde sınav sorularına, sınav sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren 3 iş günü içinde de sınav sonuçlarına itiraz edebilecekler. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacak.

AÖF lisans programlarında birinci yarıyıldan ders olan öğrenciler beşinci ve yedinci yarıyıllardan, ikinci yarıyıldan ders alan öğrenciler altıncı ve sekizinci yarıyıllardan, üçüncü yarıyıldan ders alan öğrenciler yedinci yarıyıldan ve dördüncü yarıyıldan ders alan öğrenciler sekizinci yarıyıldan ders alamayacaklar. Dönemin sonunda veya akademik yılın sonunda 2,00 genel not ortalamasını sağlayamayan öğrenciye, akademik yetersizlik uyarısı yapılacak.

AÖF tarafından akademik yetersizlik uyarısı alan öğrenciler, akademik yetersizlik uyarısı aldığı dönemden itibaren "CC" harf notunun altında harf notu aldığı derslerden istediklerini tekrar ederek veya daha önceden almadığı yeni dersleri alarak genel not ortalamasını en az 2,00'a yükseltirse akademik yetersizlik uyarısı kalkacak. Her iki durumda da öğrenci, bir yarıyılda en fazla 45 kredilik ders alabilecekler. AÖF Yönetmelik değişiklikliği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.