1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. AÖF Sınavsız İkinci İkinci Üniversite Kayıtları Başladı! Lisans -Önlisans İkinci Üniversite
AÖF Sınavsız İkinci İkinci Üniversite Kayıtları Başladı! Lisans -Önlisans İkinci Üniversite

AÖF Sınavsız İkinci İkinci Üniversite Kayıtları Başladı! Lisans -Önlisans İkinci Üniversite

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakülteleri için 2019-2020 öğretim yılı ikinci üniversite kayıtları başladı. Sınavsız ikinci üniversite kayıtlarına kimler başvuru yapabilir?

A+A-

Açıköğretim AÖF, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Öğretim Yılı İkinci Üniversite İnternet Başvuru ve Kayıt Duyurusu geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Lisans ve önlisans bölümleri için sınav şartı olmadan başvuruların nasıl yapılacağını ve sınavsız üniversiteye kimlerin başvuru yapabileceğini araştıran adaylar için tüm detayları My Memur olarak hazırladık. Ayrıca AÖF sınavsız ikinci üniversite bölümlerine dair detayları sizler için diğer haberlerimizde hazırlamaya devam edeceğiz.

AÖF SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT TARİHLERİ

İnternet Başvuru İşlemleri 02 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09.00'da başlayıp, 18 Ekim 2019 Cuma günü saat 17.00'de sona erecektir. Kayıt İşlemleri 02 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayıp, 17 Ekim 2019 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretli Kayıt İşlemleri 18 Ekim 2019 Cuma günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

LİSANS MEZUNLARI HANGİ BÖLÜMLERE BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere Lisans eğitimi alanlar lisans veya önlisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilir.

ÖNLİSANS MEZUNLARI HANGİ BÖLÜMLERE BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere Önlisans eğitimi alanlar önlisans programlarına İnternetten başvurarak kayıt yaptırabilir.

Açıköğretim Fakültesi İlahiyat (Arapça) Önlisans Programı, İktisat Fakültesi Uluslararası ilişkiler (İngilizce) ve İşletme Fakültesi İşletme (İngilizce) Lisans Programlarına kayıt yaptıracak adayların www.anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler adresindeki “Açıköğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esasları”ndaki koşulları sağlamaları gerekmektedir.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYDI İÇİN GEREKLİ BELGELER

İnternet Başvuru Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları, Öğrenim Belgesi istenmektedir.

Adaylar, 02 Eylül - 18 Ekim 2019 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 18 Ekim 2019 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir. 18 Ekim 2019 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

AÖF KAYIT için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler