AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Lisans Bölümleri ve Başvuru Şartları

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF sınavsız ikinci üniversite ön başvuruları devam ediyor. AÖF ikinci üniversite lisans bölümleri nelerdir? AÖF ikinci üniversite lisans bölümlerine başvuru şartları nelerdir?

featured

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavsız ikinci üniversite ön başvuruları devam ediyor. Ön başvurular 25 Ağustos 2017 tarihine kadar alınacak.5 Eylül ile 18 Eylül tarihleri arasında ise internetten başvurular ve kesin kayıtlar yapılacak. Bizler de sınavsız ikinci üniversite hakkında detayları, bölümleri ve başvuru şartlarını sizler için inceliyoruz. AÖF ikinci üniversite lisans bölümleri nelerdir? AÖF ikinci üniversite lisans bölümlerine başvuru şartları nelerdir?

AÖF ikinci üniversite lisans bölümleri nelerdir? Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite lisans programları açık öğretim fakültesi (AÖF), iktisat fakültesi ve işletme fakültesinde açıldı. Adaylar bu lisans bölümlerinden birine başvuru yapabilecekler. Bu kapsamda AÖF’te 7, iktisat fakültesinde 6 ve işletme fakültesinde 5 olmak üzere toplam 18 lisans bölümü ikinci üniversite başvuruları için açıldı.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) ikinci üniversite lisans bölümleri felsefe, halkla ilişkiler ve reklamcılık, sağlık yönetimi, sosyoloji, tarih, Türk dili ve edebiyatı ile yönetim bilişim sistemleri olarak açıklandı. Bu programlarda zorunlu staj, isteğe bağlı staj, uygulama dersi, özel koşul gibi durumlar ve şartlar bulunmuyor.

İktisat Fakültesi ikinci üniversite lisans bölümleri çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, kamu yönetimi, maliye ve uluslararası ilişkiler olarak açıldı. Uluslararası ilişkiler programı ise İngilizce ve Türkçe olarak iki farklı şekilde ayrıldı. Adaylar bu 6 programdan birine başvuru yapabilecek.

İşletme Fakültesi ikinci üniversite lisans bölümleri ise havacılık yönetimi, işletme, konaklama işletmeciliği, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi şeklinde belirtildi. Havacılık yönetimi lisans programı için adaylardan adli sicil kaydı ve mesleği yapmasına engel bir sağlık sorunu olmadığını gösteren, tam teşekküllü bir hastaneden alınmış bir sağlık raporu istenecek. İşletme bölümü İngilizce ve Türkçe dillerinde iki ayrı programda açılacak. Konaklama işletmeciliği programında ise isteğe bağlı staj uygulaması bulunuyor.

AÖF ikinci üniversite lisans başvuru şartları nelerdir? İkinci üniversite lisans bölümlerine şu adaylar başvuru yapabilecek:

– Örgün veya açıköğretimden lisans mezunu adaylar

– Örgün öğretimde lisans eğitimine devam eden adaylar

– Anadolu Üniversitesi haricinde diğer açıköğretim fakültelerinde bir lisans bölümüne kayıtları devam eden adaylar başvuru yapabilecek. Anadolu Üniversitesi’nde açık öğretimine devam eden adayların başvuruları ise kabul edilmeyecek. AÖF ikinci üniversite başvuru sayfası ve diğer detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ. AÖF sınavsız ikinci üniversite önlisans bölümleri hakkındaki haberimiz için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Lisans Bölümleri ve Başvuru Şartları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!