AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Bölümleri ve Başvuru Şartları

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuruları devam ediyor. Peki AÖF ikinci üniversite önlisans bölümleri nelerdir? AÖF ikinci üniversite önlisans başvuru şartları nelerdir?

32551
Daha Fazla Göster

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavsız ikinci üniversite ön başvuruları devam ediyor. Ağustos ayına kadar devam edecek olan ön başvuruların sonrasında, Eylül ayının ilk günlerinde internetten başvurular ve kesin kayıtlar yapılacak. Bu süreçte sınavsız ikinci üniversite bölümlerini ve başvuru şartlarını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. AÖF ikinci üniversite önlisans bölümleri nelerdir? AÖF ikinci üniversite önlisans başvuru şartları nelerdir?

AÖF ikinci üniversite önlisans bölümleri nelerdir? AÖF ikinci üniversite için 37 önlisans programı açıldı. Adaylar bu önlisans bölümlerinden birine başvuru yapabilecek. Eğitim öğretim süreçleri ve uygulamalar kapsamında bunları bazı kategorilere ayırdık.

Uygulama dersi, zorunlu staj, özel koşul ve yabancı dil gibi şartlar olmayan bölümler toplam programların çoğunluğunu oluşturuyor. Buna göre adaylar adalet, aşçılık, bankacılık ve sigortacılık, coğrafi bilgi sistemleri ve teknolojileri, çağrı merkezi hizmetleri, dış ticaret, emlak ve emlak yönetimi, ev idaresi, fotoğrafçılık ve kameramanlık, halkla ilişkiler ve tanıtım, ilahiyat, , insan kaynakları yönetimi, işletme yönetimi, kültürel miras ve turizm, lojistik, marka iletişimi, medya ve iletişim, menkul kıymetler ve sermaye piyasası, muhasebe ve vergi uygulamaları, perakende satış ve mağaza yönetimi, radyo ve televizyon programcılığı, sağlık kurumları işletmeciliği, sosyal hizmetler, spor yönetimi, tarım, web tasarımı ve kodlama, yaşlı bakımı, yerel yönetimler bölümlerine başvuru yapabilecek.

Uygulama dersi bulunan 2 önlisans bölümü bulunuyor. Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı ile tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümlerinde klavye öğretimi uygulama dersi olacak. Bu iki bölüm de adayların başvurusuna açıldı.

Zorunlu staj uygulaması olan bölümler acil durum ve afet yönetimi, engelli bakımı ve rehabilitasyon, laborant ve veteriner sağlık, turizm ve otel işletmeciliği ile turizm ve seyahat hizmetleri olarak açıklandı.

Özel koşul bulunan tek AÖF önlisans programı özel güvenlik ve koruma olacak. Bu bölüme başvuracak adayların tam teşekküllü bir hastaneden mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığı yönünde sağlık kurulu raporu ile sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belgelerini de kayıt sırasında getirmeleri istenecek. Erkek adaylar için 170 cm, kadın adaylar için 163 cm boy alt sınırı konuldu.

Ayrıca Türkçe ilahiyat bölümüne ek olarak bir de Arapça dilinde eğitim verecek olan ilahiyat önlisans programı da başvuruya açıldı. Bu şekilde toplam 37 önlisans bölümüne, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavsız ikinci üniversite kapsamında başvurular alınıyor.

AÖF ikinci üniversite önlisans başvuru şartları nelerdir? İkinci üniversite önlisans bölümlerine şu adaylar başvuru yapabilecek:

– Örgün veya açıköğretimden lisans mezunu adaylar

– Örgün öğretimde lisans eğitimine devam eden adaylar

– Örgün veya açıköğretimden önlisans mezunu adaylar

– Örgün öğretimde önlisans eğitimine devam eden adaylar

– Anadolu Üniversitesi haricinde diğer açıköğretim fakültelerinde kayıtları devam eden adaylar başvuru yapabilecek. Anadolu Üniversitesinde açık öğretime devam eden adayların başvuruları ise kabul edilmeyecek. AÖF ikinci üniversite başvuru sayfası ve detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ. AÖF sınavsız ikinci üniversite lisans bölümleri hakkındaki haberimiz için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Bölümleri ve Başvuru Şartları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!