1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü Tüm Detaylar
AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü Tüm Detaylar

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü Tüm Detaylar

Anadolu Üniversitesi sınavsız üniversite önlisans ve lisans programları için başvurular başladı. Önlisans Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümüne dair detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Açıköğretim Fakültesi AÖF için ikinci üniversite kayıtları 11 Eylül 2018 itibarıyla başladı. Sınavsız ikinci üniversite başvurularına dair önlisans bölümlerinden Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü için detaylar şu şekildedir.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programı Bölümünün Amacı nedir?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programı, yöneticilerin ofis çalışmalarına katkıda bulunacak bilgi ve becerilerle donatılmış nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İstihdam Olanakları nelerdir?

Bu programdan mezun olanlar “Meslek Elemanı” unvanı alırlar; küçük ya da büyük, ulusal ya da uluslararası eğitimden turizme kadar birçok iş kolunda çalışabilirler.

Dikey Geçiş Olanakları nasıldır?

Mezun olanların ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girerek geçiş yapabileceği alanlar Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Bilgi Yönetimi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Sağlık Yönetimi, Sağlık İdaresi ve Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarıdır. Bu programdan mezun olanlar ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde Sağlık Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans programlarına DGS’ye girerek geçiş yapabilirler.

Özel koşullar!

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programının 3. yarıyılında bulunan Klavye Öğretimi dersi devam mecburiyeti olmayan ancak sınavı AÖF Bürolarında uygulamalı olarak yapılan bir derstir. Amacı öğrencilere on parmak F Klavye kullanımını öğretmektir. Klavye öğretimi dersinin sınavı F klavye ile yapılmaktadır. Öğrenciler bu dersin sınavına Q klavye kullanarak giremezler. Bu dersin sınav tarihleri ile ilgili bilgiler öğrencilerin kendi sayfalarında yayınlanmaktadır.

AÖF ikinci üniversite başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuruları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler