1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü Tüm Detaylar
AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü Tüm Detaylar

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü Tüm Detaylar

Anadolu Üniversitesi sınavsız üniversite önlisans ve lisans programları için başvurular başladı. Önlisans Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümüne dair detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Açıköğretim Fakültesi AÖF için ikinci üniversite kayıtları 11 Eylül 2018 itibarıyla başladı. Sınavsız ikinci üniversite başvurularına dair önlisans bölümlerinden Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü için detaylar şu şekildedir.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Önlisans Programı Bölümünün Amacı nedir?

Coğrafi Bilgi Sistemleri Önlisans Programının amacı, coğrafi bilgi sistemleri ve teknolojilerine, konumsal veri yönetiminin temel ilkelerine, stratejilerine ve tekniklerine hâkim; analitik düşünen, sorun çözen ve karar verme yetenekleri ile donanmış elemanlar yetiştirmektir.

İstihdam Olanakları nelerdir?

Bu programdan mezun olanlar “Tekniker” unvanı alırlar; kamu kuruluşlarındaki ve özel sektördeki coğrafi bilgi sistemleri ve teknolojileri alanında, özellikle planlama, jeoloji, ziraat, ormancılık ağırlıklı birimlerde çalışabilirler.

Dikey Geçiş Olanakları nasıldır?

Mezun olanların ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girerek geçiş yapabileceği alanlar Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Enformatik, Bilişim sistemleri ve Teknolojileri, Geomatik Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Jeoloji Mühendisliği, Harita Mühendisliği lisans programlarıdır.

Bu programdan mezun olanlar ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans programlarına DGS’ye girerek geçiş yapabilirler.

AÖF ikinci üniversite başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. AÖF sınavsız ikinci üniversite başvuruları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler