1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans ve Lisans Bölümleri Nelerdir
AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans ve Lisans Bölümleri Nelerdir

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Önlisans ve Lisans Bölümleri Nelerdir

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavsız ikinci üniversite başvuruları başlatılmıştı. 37 Önlisans ve 18 Lisans olmak üzere toplam 55 programa başvuru şartları ve detayları için tıklayınız.

A+A-

Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına dört farklı şekilde kayıt yapılabilir. Bunlardan en önemlilerinden biri de sınavsız ikinci üniversite kayıtlarıdır. Başvurular 25 Ağustos'a kadar devam etmektedir.

En az lise veya dengi okul mezunu olacak veya olan adaylar için Yeni Kayıt, Meslek Yüksekokulları MYO ve Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olacak veya olan adaylar için Dikey Geçiş, Örgün öğretimde öğrenci olup açıköğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için Yatay Geçiş ve en önemlilerinden biri de herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen öğrenim gören öğrenciler için ikinci Üniversitedir.

İkinci üniversiteye kimler kayıt yaptırabilir kimler yaptıramaz? Açıköğretim (AÖF) İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar. Başvurularla ilgili tüm detaylara aşağıdaki bağlantıdan direk indirerek inceleyiniz.

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları: Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İlahiyat (Arapça), İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Laborant ve Veteriner Sağlık , Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Tarım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik , Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Web Tasarımı ve Kodlama, Yaşlı Bakımı, Yerel Yönetimler.

Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları: Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri.

İktisat Fakültesi Lisans Programları: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler (İngilizce).

İşletme Fakültesi Lisans Programları: Havacılık Yönetimi, İşletme, İşletme (İngilizce), Konaklama İşletmeciliği, Uluslararasi Ticaret ve Lojistik Yönetimi.

Tüm önlisans ve lisans programlarının özel şartları ile ilgili detaylar da şu şekildedir:

Uygulama dersi (Klavye Öğretimi) olan programlar: Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik.

Zorunlu staj uygulaması bulunun programlar: Turizm ve Otel İşletmeciliği, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Turizm ve Seyahat Hizmetleri.

İsteğe bağlı staj uygulaması programları: Konaklama İşletmeciliği

Özel koşullu olan programlar: Özel Güvenlik ve Koruma, Havacılık Yönetimi.

Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu ile sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belgelerini diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Lisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Eğitim dili Arapça olanlar: İlahiyat (Arapça).

Eğitim dili İngilizce olanlar: İşletme (İngilizce), Uluslararası İlişkiler (İngilizce). Başvuru şartları için TIKLAYINIZ. AÖF sınavsız ikinci üniversite videosu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum