1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. AÖF Sonuçları Açıklandı! AÖF Final Sınav Sonuçları Açıklandı
AÖF Sonuçları Açıklandı! AÖF Final Sınav Sonuçları Açıklandı

AÖF Sonuçları Açıklandı! AÖF Final Sınav Sonuçları Açıklandı

AÖF sonuçları için artık nefesler tutuldu. AÖF Sonuçları her an açıklanabilir! Peki, AÖF sınav sonuçları saat kaçta açıklanır? AÖF sınav sonuçları sorgulama.

A+A-

AÖF sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? 2019 AÖF final sonuçları sorgulama AÖF sınav sonuçları son dakika açıklanması bekleniyor. AÖF’nin açıklamaları yakından takip etmekteyiz. AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacağını sorgulayan adaylar için kritik gün 13 Haziran 209 Çarşamba. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Final Sınavına katılan AÖF öğrencileri merakla sonuçları bekliyor.

Haberimizin ardından AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı!

Açıköğretim sınav sonuçları Otomasyon sisteminden de erişime açıldı. Dönem sonu sınav sonuçlarınızı Anadolu Mobil Uygulaması ve öğrenci otomasyonundan öğrenebilirsiniz: https://aof.anadolu.edu.tr/ 

AÖF sınav sonuçları ile ilgili resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Değerli öğrencilerimiz, resmi tatil nedeniyle uzayan notlarınızın yayınlanması sürecinde gösterdiğiniz sabır için Açıköğretim Sistemi olarak siz kıymetli öğrencilerimize teşekkür ederiz." Denilmişti. Direkt olarak sayın Rektör Prof. Dr. Şafak Çomaklı açıklamada bulunmuştu.

AÖF FİNAL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sınav sonuçları ile ilgili resmi açıklama bugün geldi. Yapılan açıklamada, "Değerli öğrencilerimiz, resmi tatil nedeniyle uzayan notlarınızın yayınlanması sürecinde gösterdiğiniz sabır için Açıköğretim Sistemi olarak siz kıymetli öğrencilerimize teşekkür ederiz” denildi. 13 Haziran 2019 itibarıyla da AÖF final sonuçları açıklanacak.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI NASIL?

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTE?

AÖF öğrencileri bir yarıyılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması fakülte tarafından gerçekleştiriliyor. Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmemek üzere üst yarıyıldan ders seçebilmekteler.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarıyıllardan, İkinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8 yarıyıllardan ders alamaz.

Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarıyıldan, Dördüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamaz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler