1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖL İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı
AÖL İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

AÖL İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı açık öğretim lisesi AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme başvuruları başladı. Açık lise kayıt kılavuzu ve AÖL kayıtlarına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

2019 - 2020 eğitim öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt kılavuzu ve kayıt yenileme kılavuzu kapsamında Açık Öğretim Lisesi AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı. Açık Öğretim Lisesi'ne ilk defa kayıt olacak olan öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri'nde kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra, anlaşmalı bankalara veya anlaşmalı bankaların ATM’lerine sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Açık lise kayıtlarına dair tüm detayları aşağıdaki kılavuzlarda bulabilirsiniz.

AÖL İLK KAYIT

Açık Öğretim Lisesi 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem İlk Kayıt Başvuruları 27 Eylül 2019 tarihine kadar yapılabilir. Ancak 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 4. dönem aktif olan öğrencilerimiz (Ek sınava girecek olan öğrenciler) kayıt ücretlerini sınav sonrası yatırabileceklerdir.

AÖL KAYIT YENİLEME

Açık Öğretim Lisesi 2019 -2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Mazeretli İlk Kayıt Başvuru Tarihleri: 28 Eylül 2019 - 04 Ekim 2019 tarihleri arasında.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlköğretim Okulu/Ortaokul mezunu olanlar,

Ortaöğretim kurumlarından ayrılanlar,

Ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar,

Bir yükseköğretim kurumundan ayrılan veya mezun olanlardan, meslek liselerinin 3 yıllık veya 4 yıllık sisteminden mezun olanlar ile genel liselerimizin 3 yıllık veya 4 yıllık alanlı sisteminden mezun olanlar,

Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Millî Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlardan denkliği 19/07/2010 ve daha önceki tarihte düzenlenmiş olanlar (Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/07/2010 tarih ve 76 sayılı kararı ile ülkemizde alanlı sistem kalktı) başvurabilir.

AÖL KAYITLARI BAŞVURU YERİ

İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olan öğrenciler; öncelikle Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurularını yapıp gerekli evraklarını teslim ederek Ön Kayıtlarını yaptırdıktan sonra ilk kayıt sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırabileceklerdir. Ön kaydını yaptırmayan öğrenci anlaşmalı bankalara ilk kayıt sınav bedelini yatıramaz.

AÖL İLK KAYIT SINAV BEDELİ

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “Sınav Bedelini” ödemek zorundadır. 2019 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli olarak; 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 10 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 10 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Bedeli), 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

AÖL ilk kayıt kılavuzu için TIKLAYINIZ.

AÖL kayıt yenileme kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler