AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Örgün öğretim görme şansı elde edemeyen çalışan bireylerin lise mezuniyetini sağlayan Açık Lisa Sınavları’nın ardından sonuçları beklediği biliniyor.

66027

Birçok çalışan bireyin lisede örgün öğretim görme şansı bulamaması sonucunda, Açık Liseler kendilerine büyük bir fırsat kapısı olarak çıktı. Açık Lise dönem sınavları ile birlikte lise diploması elde edebilen adaylar, dönem dönem sınavlara girerek mezuniyete birer adım daha yaklaşıyor. Bu anlamda da 25 ve 26 Temmuz 2020 tarihlerinde, Açık Lise eğitimi 2. Dönem sınavlarına girildi. Birçok kişi, lise mezunu olmak adına yeterli krediyi sağlamayı amaçlayan sınav sonuçlarını öğrenmeye odaklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan çalışma takvimine göre, Açık Lise 2. Dönem sınav sonuçlarının açıklanma tarihi de belli oldu.

Bakanlık kaynaklı sunulan çalışma takvimi çerçevesinde, 2. Dönem sınav sonuçlarının 17 Ağustos 2020 tarihinde açıklanması planlanıyor.

Sınav sonuçlarının açıklanma tarihinin yanı sıra, açık lisede eğitim gören çalışan öğrenciler 3. Dönem sınavları hakkında da açıklamalar buldu.

3. Dönem Sınavları Olacak Mı?

3. Dönem sınavlarını kapsayan bir açıklama da yapan Milli Eğitim Bakanlığı, sınavların koronavirüs pandemisi döneminde yaşanan mağduriyetlerin giderileceğini açıkladı. Bu anlamda da açık öğretim sistemine kayıtlı olan öğrencilerin 7 Eylül 2020 tarihinden itibaren üçüncü dönem sınavlarının yapılmış olduğu kabul edileceği belirtildi. Böylelikle, 18 yaşından gün alan öğrencilerin 3. Dönem sınavları yapılmış kabul edilecek.

Exit mobile version