AÖL Sonuçları Açıklandı! Açık Lise AOL 2. Dönem Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem açık lise sınav soru cevaplarını ve anahtarlarını 26 Nisan 2019 tarihinde yayımlamasının ardından Açık Lise 2. dönem sınav sonuçlarını da 29 Nisan 2019 itibarıyla açıkladı.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem Açık Öğretim Lisesi AÖL “AOL” sınav sonuçlarını açıklandı. Açık lise öğrencilerinin merakla beklediği 2. Dönem sınav sonuçları MEB tarafından belli oldu. Aşağıdaki MEB bağlantısından Açık Lise AÖL 2. Dönem sınav sonuçlarınıza direk ulaşabilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

6 – 7 Nisan 2019 tarihlerinde yapılan 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte adaylar mobil uygulamalarla da sonuçları öğrenebileceklerdir. Açık lise öğrencileri sınav sonuçlarını bilgi yönetim sistemi üzerinden ve açık öğretim liseleri mobil uygulama üzerinden öğrenci numarası ve şifresini girerek öğrenebilecektir.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ EDİLMESİ

Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, sonuçların https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden açıklandıktan itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde yapılabilecektir.

İtirazda bulunabilmek için MEB “Kurumsal Tahsilat Programı” veya interaktif bankacılık aracılığıyla 20 TL(KDV Dahil) itiraz ücretini T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine yatırdıktan sonra, öğrencinin T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanının seri numarası ile birlikte http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx itiraz modülü üzerinden yapılabilecektir.

Dilekçe, MEBİM “Alo 147”, BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILIYOR?

Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kâğıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda “Kopya Analiz Tekniği” kullanılmaktadır.

AÖL sınavlarına giren öğrencilerin sınavlarının iptal edilmemesi, maddi ve cezai yaptırıma maruz kalmamaları için cevap kâğıdınızı kimseye göstermemeleri, kopya çekmemeli, çektirmemeleri özellikle hatırlatılmaktadır. Kopya çekene, kopya çektirene ve kopyaya yardım edene hapis ve para cezası verilmektedir.

Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular, hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunması gerekmektedir.

İOS Market için tıklayınız:

www.jpg

Android Market için tıklayınız:

www.jpg

AOL sınav sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖL Sonuçları Açıklandı! Açık Lise AOL 2. Dönem Sınav Sonuçları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!