AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri açıklandı Yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak İlk kayıt kılavuzu ve yardım için tıklayınız.

23649
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından açık öğretim lisesi yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri hakkında duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda ilk kayıt tarihleri açıklandı. Açık öğretim lisesi yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri kapsamında açık öğretim lisesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt işlemleri 22 Ağustos-23 Eylül 2016 tarihlerinde yapılırken kayıt yenilme işlemleri de 05-23 Eylül 2016 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Başvuru yeri ve başvuru ücreti nereye yatırılacak? İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlükleri olacak ve Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak öğrenci adayı, her yıl belirlenen İlk Sınav Bedeli ödemek zorundadır. 2016 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli, 40 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. kimlik numarası beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale bedeli talep etmektedir.) İlk kayıt Sınav Bedelinin 10 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

İlk Kayıt için Sınav Bedeli ödendiği, sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engeller. Bunun için Sınav Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz. İlk Kayıt Sınav Bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yatırılmaktadır.

Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir? İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu olanlar. Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar. Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu  veya Lise ve meslek liselerinden ayrıldıklarını gösterir denklik belgesi olanlar. İlk kayıt kılavuzu için TIKLAYINIZ. İlk kayıt yardım dosyası için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!