Apple’den Yapay Zeka Hamlelerinde Lider

Apple, yapay zeka teknolojisi kullanımı konusunda en çok satın alım işlemi gerçekleştiren şirket olarak yapılan listede zirveye oturdu.

65674
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CB Insights tarafından raporlanan verilere göre, Apple 2010 yılından bu yana yapay zeka teknolojilerinin üretimi ve kullanımı konusunda en çok çaba harcayan şirket olarak kayıtlara geçti. 20 yılda toplamda 20 şirketi satın alan Apple şirketi, bu konuda rakiplerini geride bırakarak listenin ilk sırasında yer almayı başardı. Apple’ı 14 yapay zeka şirketi satın alımı ile Google takip ederken, üçüncü sırada ise 10 yapay zeka hamlesi ile Microsoft yer aldı.

Girişimler Yapay Zeka Üzerine

Son yıllarda sık sık duyulan hamleleri le beraber, Apple markasının yapay zeka çalışmaları üzerindeki ciddiyeti biliniyor. Bu bağlamda da yapay zeka teknolojilerine ciddi bir bütçe ayıran şirket, bu teknolojiyi üretmeye çalışan girişimleri satın almaya devam ediyor. Business Insider’da yer alan habere göre sunulan raporda, 2010 ile 2019 yılları arasında rakiplerini geride bırakan Apple en fazla yapay zeka girişimi satın alan şirket olmayı başardı.

10 Yılda 635 Şirket Satın Alındı

Tüm marka ve şirketler baz alındığı zaman, ciddi bir tablo da gün yüzüne çıkıyor. Apple markasının başı çektiği listede Google, Microsoft, Facebook ve Amazon gibi çokça ünlü firma toplamda 635 yapay zeka şirketini satın alarak konuya olan ilgilerini gösterdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!