Araç Muayene Ücretine Zam Beklentisi

Araç muayenelerinde yeni bir dönemin başlayacağı bilinirken, artık ödemeler kredi kartı yöntemi ile de kolay bir şekilde yapılabilecek.

Araç Muayene Ücretine Zam Beklentisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren yeni gelişme çerçevesinde, artık araç muayenelerinin ödemeleri kredi kartı ile rahatça ödenebilecek. Aralık ayı içerisinde veya 2021’in ilk ayında sistemin oturması beklenirken, çalışmalarla ilgili süreçte son aşamalara doğru geliniyor. Yetkililer, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kart ile ödeme yeniliğinin yanı sıra araç muayene ücreti zamları ve ödemelerde taksit yapılıp yapılmayacağına dair kritik açıklamar yaptı.

TÜVTÜRK Yürütüyor

Türkiye’de günümüzde araç muayene hizmetlerinin tamamını TÜVTÜRK yürütüyor. Her yıl yeniden değerleme oranında artırılan araç muayene bedeli için, 2020 yılında yüzde 22,58’lik bir yeniden değerleme oranı ortaya çıkmıştı. Araç muayene ücreti, 2020 yılında yaşanan zam ile beraber yeni fiyat listesi ile sürücülere sunulmuştu. Bu bağlamda muayene ücreti 342 TL 50 kuruş, egzoz emisyon ücreti ise 80 TL olarak belirlenmişti.

2021 yılı için merak edilen yeniden değerleme oranı, yüzde 9,11 olarak açıklandı. 2021 yılının ilk ayından itibaren bu oranda bir artışa kesin gözüyle bakılıyor.

Kredi Kartı ile Ödeme

Sürücüler, araç muayene bedelini bugüne kadar nakit olarak ödedi. Fakat yapılan çalışma ile son aşamaya gelen yenilik sonucunda ödemeler artık kredi kartı ile yapılabilecek. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerle alakalı olarak ise uzmanlar, kartı veren bankanın bu konuda bir seçenek sunabileceğini açıkladılar.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!