Araç Sahipleri Artık 81 İlde Dikkat!

Savunma Sanayi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında imzalanmış olan protokolde, egzoz muayenesi yapılmayan araçların trafikte seyir halinde bile olsa otomatik bir şekilde belirlenmesi kabul edildi. Detaylar...

Araç Sahipleri Artık 81 İlde Dikkat!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi yeni yılın ikinci yarısını geçtiğimiz zaman 81 ilde de uygulanmaya hemen başlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında yapılan açıklamaya göre, motorlu taşıtlar ülkemizde çevre kirliliğine en çok neden olan etkenlerin arasında bulunuyor. Bugünlerde trafiğe karışan araçların fazlalığını göz önünde bulundurduğumuzda, trafikten kaynaklanan çevre kirliliği daha da artıyor. Bu nedenle bu noktada önemli kararlar almak önem arz ediyor.

İncelemelere göre Türkiye kapsamında trafiğe kayıtlı olan 23 milyon 965 bin 229 aracın içerisinden 18 milyon 523 bini yapılacak egzoz emisyon ölçümüne tabi tutuluyor.

Bu kapsam doğrultusunda 2018 yılında 8 milyon 610 bin, 2019 yılı içerisinde 8 milyon 949 bin ve 29 Kasım 2020 tarihinden itibaren de toplam 8 milyon 366 bin ölçüm gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaların doğrultusunda toplam 2 milyon araçta egzoz emisyon ölçümünün var olmadığı tahmin ediliyor.

Yıl İçerisinde Toplam 5 Milyon 874 Bin Lira Ceza

Bu kapsam doğrultusunda egzoz emisyon ölçümlerini gerçekleştirmeyen ve standartlara aykırı olacak emisyona ve egzozdan kaynaklanan gürültüye neden olan vatandaşlara toplam da 5 milyon 874 bin para cezası kesildiği açıklandı.

Bu uygulamanın yeni yılın ikinci yarısında ise 81 ilin tamamında uygulanacak olması da açıklamalarda dile getirildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!