1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Araç Sahiplerine Müjde! Borçlar Siliniyor
Araç Sahiplerine Müjde!  Borçlar Siliniyor

Araç Sahiplerine Müjde! Borçlar Siliniyor

Hangi Borçları sildirmek için Başvuru yapılması Gerekiyor? Hangi Borçlar için Başvuru Gerekmiyor?

A+A-

Hatırlayacağınız gibi Kamuoyunda Torba yasa olarak bilinen İş Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 11 Eylül 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Torba yasa ile birlikte Vergi, prim ve ceza gibi borçlara yapılandırma fırsatı verilmişti.  Torba yasa ile MTV ve Trafik Cezası borçlarına ait faizler ve gecikme zamlarında vazgeçilmiş ve borçlara taksit ve kredi kartı ile ödeme gibi kolaylıklar sağlanmıştı. MTV ve Trafik cezası borcu ve faizi olan vatandaşların başvurularını 1 Aralık 2014 tarihine kadar yapması gerekiyor.

Torba yasanın Resmi gazetede yayımlandığı 11 Eylül 2014 itibariyle zorunlu araç muayenesini geciktirmiş araçlarda %5 Faiz yerine 11 Eylül 2014 tarihine kadar enflasyon oranında güncelleme yapılacak. Bu tarih sonrası için yüzde 1 oranında faiz uygulanacak.

KAPSAMA GİREN BORÇLAR: 30 Nisan 2014'ten önce; Tahakkuk eden MTV ile bu vergiye bağlı gecikme faizi ve zammı ile vergi cezalarından (2014'ün ikinci taksiti hariç), Kesilen trafik para cezaları ve faizlerinden, Karayolu taşıma para cezaları, köprü otoyollardan ihlalli geçiş ücreti ve cezalarından, 11 Eylül 2014 itibariyle kesinleşmiş olanlar yapılandırma hükümlerinden yararlanabilecek.

BAŞVURU İLE SİLİNECEK BORÇLAR: MTV'ye ait faiz ve gecikme zammı, trafik cezalarına ait aylık % 5 faiz.

BAŞVURU ARANMADAN SİLİNEN

BORÇLAR: 31 Aralık 2007 öncesine ait 50 TL ve altındaki borçlar; 31 Aralık 2013 öncesine ait 12 TL ve altındaki geçiş ücretleri; 31 Aralık 2013 öncesi kesilen aslı 120 TL ve altındaki trafik para cezaları ile bunlara bağlı faizler...

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.