Arapça Öğretmenlerine Gez-gör’den Tarih Turu

Gör Kocaeli Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenlere "Tarih Turu" gerçekleştiriyor.

56563
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gör Kocaeli Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlere “Tarih Turu” gerçekleştiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü’nün Kocaeli’de gerçekleştirdiği “Eğitici Eğitimi Kursu’na katılan Arapça öğretmenleri, Gez-Gör ile Kocaeli’nin tarihi ve kültürel yapısıyla tanıştı. Türkiye’nin farklı illerinden gelen 50 Arapça öğretmeni, konforlu araçlarla Tarihi Orhan Camii’nden Selim Sırrı Paşa Konağı’na kadar birçok yeri yakından tanıma fırsatı buldu.

Türkiye’nin farklı illerinden gelen 50 Arapça öğretmeni, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Gez- Gör yetkilileri tarafından TUBİTAK TUSSİDE eğitim binasından alındı. Namazgah Şehitliği, Tarihi Orhan Camii, Süleyman Paşa Hamamı, Akça Koca Meydanı, Selim Sırrı Paşa Konağı, Tarihi İzmit Çarşı, Kapanca Sokak, gibi tarihi mekanlar ve Seka Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi konforlu araçlar ve uzman rehberler eşliğinde öğretmenlere gezdirildi.

Kocaeli’nin tarihi, turistlik ve doğal mekânlarını ücretsiz olarak gezmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden katılmak istedikleri turu seçebiliyor. En az 20 kişi olmak ve 18 yaşından büyük olmak kaydıyla gruplar, gezmek istedikleri turu internet sitesinden seçerek başvuru yapabiliyor. Başvurmak isteyen vatandaşlar ayrıca Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi’ni de arayabiliyor.

Arapça Öğretmenlerine Gez-gör’den Tarih Turu

İhlas Haber Ajansı İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!