1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Artık Diplomalı Anneler Olacak
Artık Diplomalı Anneler Olacak

Artık Diplomalı Anneler Olacak

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş tarafından 81 İl Valiliğine Annelerin doğum öncesi ve doğum sonrası

A+A-

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş tarafından 81 İl Valiliğine Annelerin doğum öncesi ve doğum sonrası bilgilendirilmesini içeren genelge gönderdi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş Anne ve Bebek sağlığının sağlık hizmetleri açısından önemini vurguladı ve özellikli olarak hizmetlerden faydalanmaları gerektiğini belirtti.

Bu kapsamda 81 ilde Gebe Bilgilendirme Sınıfları açılacak. Açılan sınıflar anneler ve bebeklere yönelik olacak ve anne olacak olan adaylara gebelik, doğum, doğum sonu ve yenidoğan bakımı konusunda bilgi ve eğitim verilecek. Bu sınıflarda eğitim alan anne adaylarına ise katılım belgesi verilecek.

Açılacak olan Gebe Bilgilendirme Sınıfları İlçe Toplum Sağlığı Merkezleri ve Programı yürütmek isteyen doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası bakım hizmeti veren 2'nci ve 3'üncü basamak sağlık kuruluşlarınca bünyesinde oluşturulacak.

Eğitim sağlık personelleri tarafından gebelik süreci, doğum süreci ve ağrıyla baş etme,  doğum sonu dönem ve yenidoğan bakımı olarak üç oturum halinde verilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.