1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. ASDEP Personelleri Statü Sorunlarının Çözülüp Kadro Verilmesini Talep Ediyor
ASDEP Personelleri Statü Sorunlarının Çözülüp Kadro Verilmesini Talep Ediyor

ASDEP Personelleri Statü Sorunlarının Çözülüp Kadro Verilmesini Talep Ediyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında çalışan ASDEP personellerinin statü sorunları devam ediyor. Aile ve Sosyal Destek Personelleri (ASDEP) personellerinin haklı kadro taleplerine dair detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yaklaşık 3 yıldır görev yapan Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Sosyolog, Psikolojik Danışman unvanlı Aile ve Sosyal Destek Personelleri (ASDEP) statü sorunlarının çözümünü bekliyor.

Alım süreçlerinin KPSS puan üstünlüğü ilgili Bakanlık komisyonunca gerçekleştirilen mülakat ve güvenlik bildiriminin ardından tamamlanarak 657 sayılı Devlet Memurları alım şekline uygun olarak yapıldığını ifade eden Aile ve Sosyal Destek Personelleri ancak mevcut durumda 4/d maddesine tabi kamu işçisi şeklinde istihdam edilmelerinin birçok sorunu da beraberinde getirdiğini belirttiler.

Kamuda Psikolog, Psikolojik Danışman ya da Sosyal Çalışmacının işçi statüsünde çalıştığı başka herhangi bir örneğinin olmadığını belirten Aile ve Sosyal Destek Personelleri, bu durumun kadın, çocuk ve yaşlı alanı gibi önemli konularda kamunun vatandaşlara ulaştırmayı hedeflediği hizmetlerin sunumunda ve toplumsal kaynaklı sorunlara müdahil olma noktasında yetki sorunları yaşattığını dile getirdiler.

Yaşadıkları mevcut statü sorunlarının çözüme kavuşturulmasıyla sosyal devlet anlayışının engelsiz ve ivedi bir şekilde, iş tatmini sağlayan personeller tarafından vatandaşlara en ileri düzeyde sunulmasının sağlanacağını vurgulayan Aile ve Sosyal Destek Personelleri, 4/d statüsünde çalışmalarının yetki belirsizliğine yol açtığını; vatandaşlara ulaşan hizmetlerin aksamaması, aynı görevi icra eden ve aynı unvanlı personeller arasında işçi memur ayrımının ortadan kaldırılması, mesleki personel ihtiyacı olan ilgili Bakanlık kuruluşlarının da ASDEP'den yararlanmasının sağlanması ve yaşanılan sorunların çözümlenmesi için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/a maddesine tabi kılınmalarını talep ediyoruz açıklamasına yer verildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler