ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası’nın Açılış Tarihi Belli Oldu

AKP Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, inşaatına Konya’da başlanan ASELSAN Silah Sistemleri Fabrikası’nın açılış tarihi ile ilgili bilgilendirme yaptı.

73760
Abone Ol
Daha Fazla

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile 17 Aralık 2020 tarihinde, Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’nde inşaatına başlanan ASELSAN Silah Sistemleri Fabrikası’nın açılışı yapılacak. AKP Konya Miletvekili Ziya Altunyaldız, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Erdoğan’ın da katılımları ile 17 Aralık tarihini işaret etti. Altunyaldız, Konya Silah Sistemleri Fabrikası’nın ASELSAN’ın tecrübe ve kabiliyeti ile savunma sanayiinin yeni nesil üretimlerinde önemli bir rol oynamasını beklediklerini belirtti.

Heyet Ziyareti

ASELSAN Silah Sistemleri Fabrikası’nın inşa çalışmaları devam ederken, AKP Konya milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Sanayi Odaıs Başkanı Memiş Kütükçü ve Konya Savunma Sanayii AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu birtakım gezilerde bulundu. İnşa ile ilgili yetkililerden bilgi alan heyet, fabrikada yürütülen çalışmalarla ilgili merak ettiklerini sordu. Fabrikada gerçekleştirilen son çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altunyaldız, Covid-19 salgınına rağmen fabrikanın açılışa hazır halde olduğunu açıkladı.

En Stratejik Yatırımların Başında Geliyor

Altunyaldız, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada fabrikanın ülkedeki en nitelikli merkezlerden biri olacağını söylerken Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’nin de en stratejik yatırımları arasında bulunduğunu söyledi. AKSS Fabrikası, toplamda 500 milyon değerindeki yatırımın ürünü olarak 17 Aralık tarihinde açılışını gerçekleştirecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!