Asgari Ücret Artışı Memur Maaşlarını Doğrudan Etkiler

Memur Maaşları Asgari Ücret artışından Etkilenir mi? Asgari Ücretin 2016 yılında Bin 300 TL’ye çıkması ile birlikte birçok kalemde bu doğrultuda artışa gidecek.

12209
Daha Fazla Göster

Memur Maaşları Asgari Ücret artışından Etkilenir mi? Asgari Ücretin 2016 yılında Bin 300 TL’ye çıkması ile birlikte birçok kalemde bu doğrultuda artışa gidecek.  Asgari ücretin yükselmesi ile birlikte Memurlar ’da dahil olmak üzere bir çok meslek grubu ve mali kalem hem doğrudan hem de dolaylı yoldan etkilenecek.

Asgari Ücretin 2016 yılı içerisinde net olarak bin 300 TL’ye çıkacak olması tüm ücretleri etkileyecek.  Asgari ücret namı diğer taban ücret ülkemizde yasal olarak alınan en düşük maaştır. Ülke içerisinde birçok kalem bu değer üzerinden hesaplanır. Sadece çalışan kesim değil, borçlanma yapacak olan kişiler, gündelikçi olarak istihdam edilen kişilerde bu artış ile etkilenecektir. Hatta uzmanlar erken emekli olmak isteyen veya prim gününü tamamlamak isteyip de borçlanacak olanların asgari ücretin 1300 TL’ye yükselmeden başvurmaları konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Asgari Ücretin Bin 300 TL olması durumunda borçları da yaklaşık Yüzde 30 oranında artacak.

ASGARİ ÜCRET MEMUR MAAŞLARINI NASIL ETKİLER?

Asgari Ücretin bin 300 TL olması ile Memurlar ‘da bu artıştan doğrudan etkilenecek. Asgari ücretin artması Memurlara asgari geçim indirimi yani AGİ üzerinden yansıyacak.  AGİ asgari ücretle ücret dilimleri çarpılması sonucu bulunuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Asgari Ücret Artışı Memur Maaşlarını Doğrudan Etkiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!