Asgari Ücret Zammı Toplantısında Önemli Gün

Milyonları yakından ilgilendiren bir haber olan ve büyük bir merakla beklenen asgari ücret zamları ile ilgili olarak tespit Komisyonu bugün bir kez daha bir araya gelecek.

75819
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Aralık ayında toplam 4 defa olmak üzere bir araya gelerek yeni yılın asgari ücret tutarını belirliyor. Bu kapsamda 2021 yılının asgari ücretini belirlemek amacıyla bir araya gelecek olan tespit komisyonu toplamda 3 defa görüşme yapmış olacak. Türkiye İstatistik Kurumu temsilcilerinin de bazı bilgileri paylaşacağı toplantıda, ilk defa rakamların da görüşülmesi planlanıyor. Bu kapsamda yeni yılın asgari ücret oranı, milyonlarca vatandaş tarafından büyük bir merak içinde bekleniyor.

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplam 15 kişinin bir araya gelmesi ile oluşuyor. Bu komisyonda işçileri, işverenleri ve hükümeti temsil etmek üzere 5’er kişiden toplam 15 kişi fikir alışverişinde bulunuyor ve asgari ücret belirleniyor. Geçtiğimiz yıl asgari ücret yüzde 15 zam alarak 2 bin 324 lira olmuştu. Önümüzdeki yılın asgari ücreti de yılın bir sonraki toplantısında açıklanacak.

İlk Defa Rakamlar Konuşulacak

Asgari Ücret Belirleme Komisyonu’nun bir araya geleceği toplantı, üçüncü görüşme olarak kayıtlara geçecek. Toplantıda TÜİK temsilcilerinin de bazı detaylar paylaşması beklenirken, toplantının ardından 2021 yılının asgari ücreti ile ilgili olarak ilk defa rakamlar üzerinde tartışma olacağı aktarıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!