1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Asgari Ücrete Memura Emekliye Yüzde 3 Zam
Asgari Ücrete Memura Emekliye Yüzde 3 Zam

Asgari Ücrete Memura Emekliye Yüzde 3 Zam

Bakanlar Kurulu\'nun 2015 yılı Programı kararı Resmi Gazete\'nin mükerrer sayısında yayınlandı. Memura, Asgari Ücrete, Emekliye

A+A-

Hatırlayacağınız gibi toplu sözleşme ile memur 2014 yılı için 123 TL seyyanen zam, 2015 yılı için ise 3+3 zam oranı öngörülmüştü. Memur 2014 Yılı için enflasyonun tavan yapmasına rağmen enflasyon farkı almaktan mahrum bırakılmıştı. Memurlara 2015 Ocak ayında %3 zam verilirken temmuz ayında ise; % 3.63 oranında maaş artışı olacak. 0.63 oranda artış zam oranı olarak memura ve emekliye verilecek.

Bakanlar Kurulu'nun 2015 yılı Programı kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlandı. Bildiğiniz gibi Asgari ücret, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirleniyor ve Aralık ayında açıklanıyor. Yayınlanan 2015 yılı program kararına göre; 1.134 TL asgari ücret için 2015 yılı için 3+3 zam verilmesi planlanıyor. Plan için verilen zam oranları kesinlik taşımamakla beraber hükümetin hazırlığı hakkında önem arz ediyor.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanan Bakanlar Kurulu'nun 2015 yılı Programı kararına göre; SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları da, 2015 yılı için 3.45 ve yüzde 3.63 oranında zamlanacak. Hükümet Asgari Ücretliye, memura, Emekliye kemer sıkma politikası uygulatırken Aynı Kemer Sıkma Politikası Kamuda da, yapılacak. Savunma ve güvenlik giderlerinde reel artış yapılmayacak; buna karşılık kırtasiye ve büro malzemesi alımları, temizlik hizmetleri, temsil, tanıtma ve personel taşıması hizmetlerinde tasarrufa gidilecek

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.