1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Asgari Ücretli Çalışanlar da Bayram İkramiyesi Hak Ediyor
Asgari Ücretli Çalışanlar da Bayram İkramiyesi Hak Ediyor

Asgari Ücretli Çalışanlar da Bayram İkramiyesi Hak Ediyor

2018 yılı itibarıyla Kurban ve Ramazan Bayramlarında 1000’er TL olmak üzere 2 bin TL Bayram ikramiyesi emekliler için yasalaştı. Memurlar için de yoğun çalışmalar sürüyor! Peki asgari ücretli çalışanlar neden unutuldu!

A+A-

Gerek kamu kurum ve kuruluşlarında gerekse özel sektörde çalışanlar unutuldu mu? Bayram ikramiyesi için emeklileri sevindiren açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından memurlar da umutlanmıştı. Sırada asgari ücretli çalışanlar var!

Kamuda özellikle TYP olarak çalışan, maaşları İŞKUR tarafından ödenen 10 binlerce hatta 100 binlerce işçi var. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığında, belediyelerde ve birçok kamu kurum ve kuruluşunda gerek güvenlik görevlisi olarak, gerekse hizmetli veya diğer hizmetlerde çalışanlar bulunuyor.

Ayrıca özel sektörde İŞKUR kapsamında çalışan ve istihdam seferberliği ile maaş desteği verilen 1 milyondan fazla yeni çalışan ve diğer tüm asgari ücretli çalışanlar var. Milyonlarca kamu çalışanından sonra gözler asgari ücretli için de yetkililerden gelecek ufak bir açıklama.

My Memur olarak asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaşımızı unutmadığımızı gerek çalışma koşulları, gerek özlük ve mali haklar konusunda yanlarında olduklarımızı bilmelerini istiyoruz. Tüm çalışanlara ayrım yapılmadan Bayram ikramiyeleri verilmesi şarttır!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler